X


Bitcoin (BTC) Fiyatı Düşüş Trendindeyken MicroStrategy Alım Yapabilir Mi?

Dev şirket Microstrategy, Bitcoin satın alacak mı?
21:10
12 Haziran 2021

Lider kripto para Bitcoin (BTC) son 24 saatlik zaman diliminde yaklaşık olarak %4’lük bir geri çekilme yaşadı. 37.460 dolar seviyelerinden 35.000 dolar bandına düşen Bitcoin fiyatı, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 35.743 dolardan işlem görüyor.

MicroStrategy Bitcoin Satın Alacak Mı?

Lider kripto para gün içerisinde 2.000 dolara yakın bir değer kaybı gördü. Bitcoin ve diğer altcoin’lerin düşüşü bir son dönemde ortaya çıkan olumsuz haberlerin akabinde yaşandı. Binance’in sahibi olduğu Hindistan’ın en büyük kripto para borsası WazirX, Hindistan İcra İdaresi tarafından kara para aklama iddiası dolayısıyla soruşturma altına alındı. Hollanda Merkezi Planlama İdaresi (CPB) Başkanı Pieter Hasekamp, Hollanda hükümetini Bitcoin ve diğer kripto para birimlerini yasaklama önerisinde bulundu. Bunun yanı sıra Çin’in yasakları borsaları ve madencileri etkilemeye devam ediyor.

Tüm bu olumsuz haberlerin akabinde Bitcoin’in düşüşü ile büyük kurumların BTC satın alması gündeme geldi.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Twitter’da 326.000 takipçiye sahip Bitcoin Archive hesabı, lider kripto paranın düşüşü ile Microstrategy’nin Bitcoin satın almaya başlayacağını iddia etti. Bitcoin Archive, Microstrategy’nin Bitcoin satın almaya başlamış bile olabileceğini aktarırken dev şirketin dipten satın alma fırsatını değerlendireceğine inanıyor. Ancak popüler Twitter hesabı yine de mevcut düşük hacimli piyasda Micheal Saylor’un Bitcoin’e 500 milyon dolar harcayacağından şüphe duyuyor.

Bitcoin Fiyatı

Lider kripto para Bitcoin, olumsuz haberlerin akabinde tekrar düşüşe geçti. Hafta sonuna düşüşle başlayan BTC, tüm piyasayı kızıla boyadı. Ancak PlanB, Bitcoin için 228.000 dolarlık fiyat tahmininin gerçekleşeceğine inanıyor. Birçok kurum, lider kripto paranın geri çekilmesini fırsat olarak değerlendirerek BTC satın alıyor. Kurumsal benimsenmenin Bitcoin fiyatı üzerinde önemli etkisi bulunuyor. Micheal Saylor, Bitcoin destekçisi olarak biliniyor ve lider kripto para için olumlu söylemleri onu kripto topluluğunda popüler bir isim haline getirdi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar