X


ABD’li Senatör, Bitcoin’in (BTC) Büyük Potansiyele Sahip Olduğunu Aktardı

Senatör Ted Cruz, Bitcoin'in boğa koşusunu ve büyümesinin nedenleri hakkında görüşlerini aktardı.
17:48
12 Haziran 2021

ABD Senatosu Dış İlişkiler Komisyon Üyesi Ted Cruz, lider kripto para Bitcoin’in (BTC) büyük potansiyele sahip olduğunu aktardı. Sean Hannity ile Fox News’ta gerçekleştirdiği röportajda kripto para birimleri ile ilgili görüşü sorulan Cruz, merak edilenleri yanıtladı.

Ted Cruz, Bitcoin Hakkında Görüşlerini Aktardı

Senatör Ted Cruz, Bitcoin’in boğa koşusunu ve büyümesinin nedenleri hakkında görüşlerini aktardı. Cruz’a göre Bitcoin’in bunca yolu katetmesinde ABD’nin para politikasının yol açtığı enflasyonun büyük payı var. Cruz lider kripto para için şunları kaydetti: “Bitcoin büyük bir potansiyele sahip. Kripto para piyasasında büyük çaplı bir büyüme görüyoruz. İnsanlar, enflasyonun eşiğinde olduğumuz için Bitcoin’i tercih ediyor. Joe Biden, 7 trilyon dolarlık teşvik paket önerdi ve sonuçlarını göreceğiz.”

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Ted Cruz, farklı sektörlerde fiyatların artış modeline dikkat çekti ve insanların bir hedge olarak BTC’ye yönelmeye başladığını belirtti. Cruz şu ifadeleri kullandı: “Evlerin, petrolün, benzinin, enerjinin, emtiaların fiyatlarının nasıl yükseldiğini görüyoruz. Bence insanlar buna karşı bir önlem olarak varlıklarını Bitcoin’de bulunduruyor.”

Cruz, Bitcoin’in Riskli Bir Yatırım Olup Olmadığını Değerlendirdi

Bununla birlikte Cruz, bir yatırım olarak Bitcoin’in riskli olduğunu belirten isimlere yanıt verdi: “Bitcoin henüz yeni bir kripto para birimi. Dürüst olmak gerekirse, bu insanları anlamıyorum. Bence çoğu insan neye yatırım yaptığını bilmiyor.”

2020 yılına ait bir araştırmaya göre Fox News izleyicilerinin %37’si 65 yaş ve üstüyken Bitcoin’in bu kesimde benimsenmesi önemli bir gelişme olur. Ancak kripto para birimlerini kavramakta zorlanan yaş grubunu yalnızca 65 yaş ve üzeri olarak belirtmek de yanlış olur.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar