X


Bitcoin (BTC) Fiyat Döngüsü Umut Veriyor: Aralık Ayında Yeni Rekor Mu Geliyor?

Bir analistin paylaştığı grafiğe göre Bitcoin (BTC) fiyat döngüsü henüz 2021 yılındaki boğa koşusunun bitmediğini gösteriyor. 
12:45
14 Temmuz 2021

Tarihsel verilere bakıldığında piyasaların döngüsel olduğu ve Bitcoin’in de belli bir döngü içinde hareket ettiği ifade edilebilir. Bu sebeple çeşitli kalıplar kullanarak teknik analistler Bitcoin’in bir döngünün hangi aşamasında olduğu konusunda fikirler üretebilir ve tahminlerde bulunabilir.

Buna ek olarak elde edilen verilere göre zaman da piyasa döngüleri ile bağlantılı ve tarihsel veriler kripto para piyasasında özellikle Aralık ayında bir dip ya da zirve olduğunu gösteriyor. Peki, eğer bu döngü doğruysa önümüzdeki Aralık ayında Bitcoin’de dip mi yoksa zirve mi yaşanacak?

Bitcoin Fiyatı Çıkmaza Mı Girdi?

Yapılan açıklamalara göre Bitcoin şu anda düşük bir seviye olan 30.000 dolar bandında hareket ediyor ve bu seviye mevcut piyasa döngüsünün kafa karıştırıcı bir dönüm noktası olarak nitelendiriliyor. Ayrıca yapılan açıklamalara göre lider kripto para birimi son 15 ayın çoğunu yükseliş ile geçirmesine rağmen son 3 ayda piyasanın değiştiği görülüyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Buna ek olarak bir analistin paylaştığı döngüsel grafiğe göre, Bitcoin bir döngü zirvesinden olmaktan çok bir boğa koşusu ortasında gibi görünüyor. Analist paylaştığı grafikte Aralık ayında görülen zirveleri ve dipleri işaret ediyor ve bunun için sinüs çizgilerini kullanıyor.

Aralık Ayı ve Bitcoin

Grafikte de görüleceği gibi her Aralık ayında Bitcoin fiyatında bir dip ya da zirve oluştuğu görülüyor. Örneğin; 2017 yılında Aralık ayında Bitcoin’de zirve görüldü ve bir sonraki ayı piyasası başladı. Bir sonraki Aralık ayında ise Bitcoin’de dip görüldü ve yeni bir yükseliş döngüsüne girildi.

2020 Aralık ayında eski rekorunu kıran Bitcoin fiyatının yeni bir ralli başlattığı görülüyor. Bu noktada asıl önemli soru ise: 2021 Aralık’ta ne olacak?

2021 Aralık’ta Ne Olacak?

Yukarıdaki grafikte gösterilen sinüs çizgileri, Bitcoin fiyatının bu yıl içinde potansiyel olarak tekrar yükseleceğini gösteriyor. Bu da mevcut “zirvenin” yalnızca yerel bir zirve olduğu ve boğa koşusunun yakında devam edeceği anlamına geliyor. Ancak yine de bu noktada Aralık ayında yeni bir dip oluşma ihtimalini de göz ardı etmemek gerekiyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar