X


Altın, Dolar, Bitcoin Fiyatı: Fiyatlarda Son Durum ve Fiyat Beklentileri!

Altın bugün güne yükseliş ile başlarken Bitcoin'in düşüşle ve doların stabil bir şekilde başlangıç yaptığı ifade edilebilir. 
11:45
14 Temmuz 2021

Altın fiyatları güne yükseliş ile başlarken dolar yatay seyrini sürdürüyor ve Bitcoin’in güne düşüş ile başladığı görülüyor. Dolayısıyla şu an için dolar ve Bitcoin arasında pozitif korelasyon devam ederken altının iki varlıktan farklı bir şekilde hareket ettiği ifade edilebilir.

Bitcoin Fiyat Beklentileri

Bitcoin fiyatı güne yaklaşık olarak yüzde 3,6’lık düşüşle başladı ve yazının yayına hazırlandığı sırada 31,900 dolarlık seviyede işlem görüyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Analistlere göre Bitcoin fiyatında 32.000 dolarlık seviye önemli destek olarak nitelendiriliyor ve bu seviyenin üzerine çıkmak için boğaların mücadele ediyor olduğu görülüyor. 32.000 doların üzerine çıkılması bir süre daha konsolidasyonun devam etmesine sebep olabilir. Ancak olası bir başka düşüş yeni düşük seviyelerin görülmesini sağlayabilir.

Bu noktada analistler özellikle orta vadeli tahminlerini hala yükseliş eğilimin tutarken kısa vadede yaşanacak düşüşlerde yatırımcıların paniğe kapılmaması tavsiye ediliyor.

Altında Yükseliş Sürüyor

Bitcoin fiyat hareketleri her ne kadar oransal olarak daha yüksek olsa da altın fiyatının iki gündür yükselişini sürdürüyor olması dikkat çekiyor. Güne 1.812 seviyesinden başlayan altının yaklaşık olarak %0,37 artış yaşadığı görülüyor.

Bu noktada analistler altının yükselişinin devam etmesi halinde 1.900 doların bir sonraki hedef olacağını düşünüyor. Altın fiyatlarındaki yükselişin ise doların güç kaybetmesi ve insanların güvenli liman varlıklarına yönelmesinden kaynaklanıyor olabileceği ifade ediliyor.

Dolar Stabil İlerliyor

Grafiklere göre şu an için dolar sabit bir kurla ilerliyor gibi görünüyor. Yazının yayına hazırlandığı sırada 8,62 Türk Lirası’dan işlem gören doların dün de aynı seviyelerde işlem görmüş olması stabil tablonun bir süre daha devam edeceği yorumlarının yapılmasını sağlıyor.

Analistlere göre dolar fiyatındaki stabilite, doların güç kaybından kaynaklanıyor olabilir. Özellikle koronavirüs sebebiyle hemen hemen tüm ülke paralarının değer kaybetmesinin ise uzun vadede Bitcoin’in işine yarayacağı düşünülüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar