X


Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Ripple (XRP) Fiyat Analizi: Kritik Destek ve Direnç Noktaları

BTC, ETH ve XRP fiyatında son durum.
13:23
21 Eylül 2021

Lider kripto para birimi Bitcoin, 1 Ağustos tarihinin en yüksek seviyesi olan 42.599 doların üzerinde kapanış gerçekleştirdi. Bu kapanış ile düşüş evresi duraksadı. En büyük altcoin Ethereum, 3.011 dolarlık destek bölgesinde tutunarak kayıpların büyümesine engel oldu. Ripple, güvenli bölgeye dönebilmek adına girişimlerini sürdürme çabasında işlem görüyor.

Bitcoin (BTC)

Kripto para piyasasının amiral gemisi, son 24 saatlik zaman diliminde 40.000 dolar bandına gerileyerek önemli bir düşüş sekansı kaydetti. Ancak bu bölgede tepki alan BTC fiyatı, 44.705 dolarlık direnç seviyesine ilerlemek için tırmanıyor. Bu bariyerin aşılması durumunda yükseliş trendi ivme kazanacaktır. ilk kritik direnç noktasının geçilmesi ile fiyat 46.833 doları zorlayabilir. 46.000 dolarlık alanın üstesinden gelmek için büyük bir momentum gerekse de buranın aşılması durumunda BTC, psikolojik seviye 50.000 dolara uzanabilir.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Öte yandan 42.206 doların üzerinde günlük kapanış gerçekleşmezse düşüş eğilimi güç kazanacaktır. Bu durumda piyasa katılımcıları 38.207 dolar ila 42.206 dolar arasında bir fiyat bölgesine hazırlanmalıdır. 38.207 dolae bölgesinde bir kırılma yükseliş tezini geçersız kılmakla birlikte düşüşün derinleşmesine yol açacaktır.

Ethereum (ETH)

En büyük altcoin Ethereum (ETH), 3.338 dolar seviyelerinde 2.900 dolar bandına kadar geriledi. ETH fiyatı 3.000 dolarlık bariyerin sınırındaki seyrini sürdürürken son derece kritik bir sekanstan geçiyor. Ethereum yükselme çabasında bulunsada bu alanda konsolidasyon dönemi beklenebilir. Özetlemek gerekirse kısa vadeli bir satın alma baskısında yükselişin doğrulanması için 3.223 dolarlık engelin aşılması gerekiyor.

ETH yükseliş eğilimini onaylamayı başarırsa rota 4.000 dolara kadar uzayabilir. Öte yandan olası bir satış baskısında ETH 2.884 dolarlık fiyat bandına gerileyebilir. Bu bariyerin altında keskin bir kapanış, aşağı yönlü trendi onaylayacaktır.

Ripple (XRP)

Popüler kripto para XRP, 20-21 Eylül tarihlerinde 0.964 dolar ila 1.012 dolarlık bölgeyi kırmıştı. XRP fiyatı bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 0.964 dolar alanına yakın seyrediyor. XRP, 1.012 doların üzerinde belirleyici bir kapanış yapmak adına boğaların canlanmasını umuyor.

 

1 doların kırılması ralliye katılmak isteyen alıcılar arasında bir FOMO’yu tetikleyebilir. Bu destekle birlikte XRP fiyatı 1.09 dolara kısa sürede tırmanabilir. Önemli direnç noktalarının temizlenmesi ile boğalar 1.267 doları hedeflemek adına kendine alan yaratmış olacak. Yükseliş senaryosu mevcut seviyeden %35’lik bir artışı temsil ediyor.

Öte yandan Ripple‘da 0.846 dolarlık destek noktasının kaybedilmesi yükseliş senaryosunu geçersiz kılacaktır. Böyle bir hareket ayıların XRP fiyaıtnı tekrar 0.77 dolara düşürmesine imkan yaratabilir.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolayısıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar