X


Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Polkadot (DOT) Fiyat Analizi – 24 Eylül 2021

Bitcoin, Ethereum ve Polkadot fiyatında son durum.
17:20
24 Eylül 2021

Kripto para piyasası, güç içerisinde kaydedilen Çin yasak haberlerinin ardından kızıl bir çerçeveye büründü. Hafta içinin son gününde ayılar piyasada sahne alırken düşüşler piyasada boy gösterdi. Bitcoin (BTC) 40.000 dolar bandına gerilerken Ethereum (ETH) 2.736 dolara kadar düşüş hareketi sergiledi. Polkadot (DOT), 27 dolara dokunmasının ardından kritik bölgeyi tekrar aşmayı başardı.

Bitcoin (BTC)

Lider kripto para birimi Bitcoin, gün içerisinde 45.000 dolara dokunarak önemli bir girişimde bulundu. Ancak Çin’den gelen FUD fiyatı kısa süre içerisinde 40.000 dolara kadar düşürdü. Çin, kripto para varlıklarını yasa dışı olarak tanımlayarak sıradan FUD yayma çabalarına yenisini ekledi.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Bitcoin, 45.000 dolarlık alanda düşüş eğiliminde artış kaydetse de pariteyi destekleyen üç saatlik hareketli ortalama EMA55 konumlanıyor. Günün ilk yarısında mevcut fiyat alanında kısa vadeli bir konsolidasyon beklenirken ilerleyen saatler 46.000 dolarlık direnç noktasının test edilmesi görülebilir.

Ethereum (ETH)

En büyük altcoin Ethereum (ETH), 3.150 dolarlık alana tırmanmasının ardından kritik direnç bölgesinin kıyısından döndü. Uzmanların belirttiği 3.200 dolarlık kilit işaretin testinden dönen ETH, FUD haberinin ardından 2.700 dolar bandına geriledi. Parite bu sabah yüksek bölgeden geri çekilirken günün ilerleyen saatlerinde 3.200 dolar alanı tekrar test edilebilir.

Alıcıların 3.000 doları başarıyla aşması durumunda POC bölgesi olarak ifade edilen 3.235 dolarlık seviyeye görülebilir. ETH, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 2.803 dolardan alım satım işlemi görüyor.

Polkadot (DOT)

Popüler kripto para birimi Polkadot (DOT), gün içerisinde %3’ün üzerinde kayıpla seyrini sürdürüyor. Günlük grafiklerde DOT, stabil bir seyir ile ilerliyor. 30 dolar civarında işlem gören DOT, 38 dolarda bulunan direnç noktasında belirleyici bir kapanış arıyor.

Öte yandan 22 dolarlık kritik desteğin üzerinde güvenli bölge oluşturan DOT, önümüzdeki birkaç gün içerisinde yatay hareketine devam edebilir. DOT, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 30 dolardan işlem görüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar