X

Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Ripple (XRP) Fiyat Analizi

BTC, ETH ve XRP fiyatları yükselmeye devam edecek mi?
16:30
1 Eylül 2020

Lider kripto para birimi Bitcoin ve hemen ikinci sırada yer alan Ethereum’un ciddi bir hareketlenme yaşadığı şu günlerde, kripto para piyasası da genel olarak yükselişe geçti. BTC/USD işlem çiftinin teknik analiz verilerine bakıldığında fiyatın özellikle 11.881 dolar seviyesinde takıldığı görülüyor. BTC bunu şu an için kırmış durumda olsa da 11.900 dolar seviyesinin kalıcı olması için günlük kapanış gerekmekte.

Bitcoin İçin Kritik Noktalar

Bunun devamında ilk direnç noktasının 12.300 dolar, sonra ise 13.000 dolar ve 14.700 dolar olduğu görülüyor. BTC olası bir düzeltme hareketine karşı 11.250 dolar noktasından sırçama yapabilir ve daha güçlü bir yükseliş hamlesi ile geri dönebilir.

Ethereum Fiyatı Yükselecek Mi?

ETH/USD işlem çiftinin grafiğine bakıldığında ise 462 doların önemli bir destek ve direnç olduğu görülüyor. Günlük kapanışın 462 doların üzerinde olması tahmin edileceği gibi 470 doları getirdi. Yatırımcıların dikkat etmesi gereken temel seviye ise 480 dolar ile 520 dolar olarak gözüküyor. 520 dolardaki direnç noktasının kırılması tam anlamıyla boğanın geldiğine işaret edecektir.

Ethereum’un yılın rekorunu kırması kesinlikle önemli bir FOMO etkisi de oluşturabilir.

XRP/USD Fiyat

Toplam piyasa değerine göre en büyük dördüncü kripto para XRP ise 24 saat içerisinde yükseliş kaydetti. XRP fiyatı %3 artış elde etse de yerini Tether’e kaptırmaktan kurtulamadı. XRP/USD işlem çiftinin sıradaki direnç noktasının 0,2950 dolarda yer aldığı görülüyor. Bunun kırılması durumunda ise 0,30 dolar ile 0,318 dolar seviyelerinin etkin olacağı söylenebilir.

Şu an için yatırımcıların Bitcoin’den çok Ethereum‘daki fiyat artışına dikkat ettikleri de görülüyor. Bu da XRP fiyatının da ETH’ye bağlı olabileceğini düşündürmekte.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar