X


Bitcoin (BTC), Dogecoin (DOGE), Polkadot (DOT) ve Tron Coin Analiz – 14 Şubat 2021

BTC fiyatından atak beklenirken altcoinlerin yükselişi son hız sürüyor.
15:50
14 Şubat 2021

Bitcoin (BTC) fiyatı 49.500 dolar ile tüm zamanların rekorunu tazeledi. Bunun devamında hafif bir geri çekilme yaşayan BTC, an itibarıyla ise yeniden 49.000 doların üzerinde seyretmekte.

Bitcoin Fiyatı 50.000 Doları Hedefliyor

BTC fiyatının bu hareketliliği ise altcoinleri sert bir şekilde etkilemeye devam ediyor. Uzmanların birçoğu 50.000 dolar psikolojik direncinin yakın bir zamanda kırılacağını düşünmekte. 50.000 dolardan sonra BTC’nin 60.000 dolara mı yoksa 40.000 dolara mı ilerleyeceği ise altcoinler için belirleyici olacaktır. BTC fiyatı için kritik direnç 52.000 dolar iken kritik destek 46.000 dolar olarak ön plana çıkmakta.

DOGE İçin Düşüş Nereye Kadar Sürecek?

Yeni bir güncelleme ile gündemde olan DOGE fiyatı ise düşmeye devam ediyor. DOGE fiyatı son 24 saat içerisinde %8,5 düşüş yaşadı ve Elon Musk’tan yeni bir doping gelmezse sıradaki seviyenin 0,058 dolar olduğu gözükmekte. DOGE/USD teknik analizine bakıldığında 0,058 doların altında ise tamamen serbest bir düşüş bölgesi bulunuyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

DOGE fiyatının toparlanması için ise 0,066 dolar üzerinde kalması gerekiyor. RSI indikatörünün alarm verdiği DOGE, burada tutunamazsa %1.000’lik yükselişin tam tersini yaşatabilir.

Polkadot Fiyatı Rekora Doymuyor

Geçtiğimiz haftalarda neredeyse her gün rekor kıran Polkadot (DOT), 28 dolar seviyesinde konsolide oluyor. DOT fiyatının kısa sürede 5 dolardan 28 dolara kadar çıkması RSI ve MACD indikatörlerinin alarm vermesine ve alış baskısının azalmasına yol açtı. Yine de DOT için asıl hedefin psikolojik olarak 30 dolar, teknik açıdan ise 34 dolar olduğu görülüyor.

DOT fiyatının 22 dolar altına düşmediği müddetçe yükselen kanal formasyonunda devam edeceği söylenebilir. DOT’un yükselişi ise Ethereum rakibi olarak görülen Cardano gibi projelerin de benzer hareketler sergilemesine yol açabilir.

Tron, Ünlü Akınına Uğradı

Justin Sun’ın ilk eseri Tron (TRX), bu hafta yaşanan ünlü akınına rağmen istenen performansı sergileyemedi. Toplam piyasa değerine göre en büyük 21. kripto para birimi TRX, an itibarıyla 0,057 dolardan işlem görmekte. Son 7 günde %63 yükseliş elde eden TRON, ABD’nin en ünlü isimlerinin Twitter üzerinden yaptıkları reklamlara rağmen hareketsiz.

TRX/USD işlem çifti için teknik analize bakıldığında ise fiyatın bir sonraki hedefinin 0,069 dolar olduğu görülmekte. Olası bir düşüşte 0,052 dolar destek rolü üstlenecektir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar