X


XRP Fiyatı Hiç Olmadığı Kadar Hareketli: XRP İçin Kritik Seviyeler

XRP fiyatı son 24 saat içerisinde yine yükseliş elde etti.
10:25
14 Şubat 2021

XRP fiyatı son 1 haftada elde ettiği yükseliş ile bütün gözleri üzerine çekmeyi başardı. XRP de bu sayede yeniden toplam piyasa değerine göre en büyük dördüncü kripto para birimi sıralamasına yükseldi. Cardano ve Polkadot fiyatlarında görülen inanılmaz yükseliş sonrasında XRP’nin altıncı sıraya kadar gerilemesi yatırımcılarda korku yaratmıştı.

Ripple Davası Yaklaşıyor

Ripple davasının yaklaşması ile beraber fiyatın yükseliş elde etmesi ise Ripple ekibinin bir anlaşmaya varmış olabileceği düşüncesini akıllara getiriyor. 22 Şubat XRP dava tarihi olarak bilinse de bu tarihte sadece davanın ilk duruşması görülecek ve belirli tarihler belirlenecek. Bu da 22 Şubat tarihinde kötü bir karar çıkmayacağını ortaya koymakta. Böyle bir durum XRP için ciddi bir FOMO yaratabilir ve fiyat aylardır stabil kalmasının intikamını 1 dolara kadar çıkarak alabilir.

Teknik analiz verilerine bakıldığında ise XRP’nin önünde gerçekten de uzun bir yol olduğu görülüyor.XRP/USD teknik analizine göre fiyatın dün gece test ettiği 0,62 dolar seviyesinin kırılması önemli bir gelişme olabilir. 0,62 doların kırılması ile beraber ilk hedefin ise 0,74 dolar olduğu görülmekte.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

XRP/USD Teknik Analizi ve Fiyat Yorumu

XRP fiyatı dava ile ilgili gelişmeler başlamadan 0,77 dolara ve Coinbase üzerinde 0,90 dolara kadar çıkmıştı. Bu da aslında 0,75742 dolardan sonra hedefin 0,92 dolar olduğu teknik analizi doğrulamakta. XRP yatırımcılarının 0,62 dolar kırılımından sonra önce 0,74 dolar direncini, daha sonra ise 0,92 dolar seviyesini dikkatle izlemeleri gerekiyor.

XRP fiyatının 0,92 dolar seviyesine gelmesinden sonra ise hedefin net bir şekilde 1 dolar olduğu söylenebilir. Olası düşüşlerde XRP yatırımcılarının izlemesi gereken destekler ise sırasıyla 0,53435 dolar ve 0,51 dolar seviyeleri. Özellikle 0,51 doların bir süredir destek rolü üstlenmesi, bu seviyenin altına inilmesinin zor olduğunu göstermekte.

 

En kötü senaryo göz önüne alındığında ise fiyatın 0,38 dolar desteği ile 0,30 dolar desteğini test etmesi beklenebilir. Ancak neredeyse 0,26 dolardan beri devam eden hafif çaplı yükseliş, henüz tam olarak boğa FOMO’suna girmedi. Birçok altcoinin tüm zamanların rekorunu kırmasına rağmen XRP’nin 3,30 doların çok altında olması, hala gidecek yeri olduğunu gösteriyor.

Not: Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİR

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar