X


Hangi Kripto Paraya Yatırım Yapılmalı?

Kripto para yatırımı yaparken nelere dikkat etmeli?
17:56
14 Şubat 2021

Lider kripto para birimi Bitcoin’in 50.000 dolara, önde gelen birçok kripto para biriminin rekor seviyelere ulaşmasına rağmen kripto para sektörü her zaman yükseliş ile anılmıyor. Bitcoin fiyatının 2017 yılında 20.000 dolara ulaşmasından sonra yatırımcılar için oldukça sancılı bir 3.000 dolar süreci başlamıştı. BTC fiyatı 20.000 dolardan 3.000 dolara kadar gerileyerek kripto para sektörünün kazanma riski gibi kaybetme riskinin de zirvede yaşandığı bir yer olduğunu kanıtladı.

Buna rağmen kripto para sektörü yine fırsatların hiçbir zaman bitmeyeceği bir alan olarak görülüyor. Borsa veya altın yatırımına kıyasla sektör daha hareketli olsa da doğru adımı atanlar eninde sonunda kazanma şansını elde ediyor.

Peki tam olarak hangi kripto paraya yatırım yapmalı ve kripto para yatırımında nelere dikkat etmeli? Aslında kripto para yatırımı yapmadan önce herkesin bilmesi gereken birçok önemli konu var.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Hangi Kripto Para Alınmalı

Bunların başında ise yukarıda bahsedilen volatilite yani fiyat oynaklığı yer alıyor. BTC fiyatı daha önce tek bir gün içerisinde %50’ye varan düşüş yaşamıştı. Bazı kripto paralar ise tek bir günde %300 yükseliş veya %99 düşüş yaşayıp bütün değerini kaybedebiliyor.

Kripto para yatırımı yapmadan önce bilinmesi gereken bir diğer konu ise sektörün birçok bilinmezlik ile dolu olduğu. Bitcoin’in arkasındaki Satoshi Nakamoto’nun bile hala kim olduğu bilinmiyor. Bu sebeple yatırım yaptığınız kripto paranın altyapısını, yol haritasını, kurucusunu ve hedeflerini çok net belirlemelisiniz.

Kripto para sektöründe 10.000’den fazla kripto para birimi bulunuyor olsa da yatırım yapacağınız projenin aktif bir kullanımının olduğundan emin olmalısınız.

Kripto para sektörü bazı eleştirmenlere göre kumar gibi gözükse de gelecek vaat eden ve aktif kullanıma sahip projeler ciddi anlamda fark yaratabilir.

Kripto para yatırımı yapmadan önce ünlülerin ve Twitter fenomenlerinin söylediğine değil, her zaman kendi araştırmalarınızın sonucuna bakmanızda fayda olacaktır. Son olarak da kripto paraları kısa sürede zengin olma yolu olarak değil, yeni bir teknoloji olarak görerek yatırımlarınızı kararlaştırabilirsiniz.

Kripto Para Alma Sitesi

Kripto para alma sitelerinin başında ise Binance borsasının sitesi geliyor. Binance, dünyanın en büyük borsalarından birisi ve birçok kripto parayı desteklemekte.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar