X


Bitcoin (BTC), Dogecoin (Doge), BitTorrent Token (BTT) ve XRP Teknik Analizi

Kripto para piyasası genel analizi.
21:54
4 Haziran 2021

bLider kripto para birimi Bitcoin (BTC) bugün önemli 39.000 dolar seviyesine ulaşıp 40.000 doları test etti. BTC’nin bu testi kritik bir direnç olan 100 EMA’ya takıldı ve üstüne gelen Elon Musk tweeti yükselişin yarıda kalmasına neden oldu.

BTC/USD Teknik Analizi

BTC fiyatı son 24 saat içerisinde %7’ye kadar düşüş yaşasa da an itibarıyla yeniden 37.000 doların üzerine çıktı ve toparlanmaya çalışıyor. BTC için 100 EMA noktası yani 39.500 dolar oldukça önemli. Hacim şu an yetersiz ve BTC’nin hafta sonunda yatay seyretmesi beklenebilir.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

BTC/USD paritesi için en önemli destek ise 34.000 dolar olarak biliniyor. Bunun altına inilmesi, uzun süre toparlanamayacak kayıplarla sonuçlanabilir. BTC grafiğine göre fiyat yeniden simetrik üçgen formasyonuna girdi ve bu da üçgenin dip noktasına kadar çekilme yaşanabileceğine işaret ediyor. Hafta sonu 30.000 dolar görülmesi bu sebeple mümkün.

Dogecoin İçin Son Durum Ne?

Dogecoin ise 2 Haziran tarihinde 0,44 dolar seviyesinden döndü. DOGE, bu dönüş ile aslında yatırımcıların satış yapmaya başladığını ortaya koydu ve fiyat yeniden 20 günlük EMA noktasına yani 0,37 dolara çekildi.

Bu durum DOGE hacminin zayıfladığını gösteriyor. DOGE/USDT paritesi şu an trend çizgisinin üzerinde ve fiyat bunun altında kalırsa 0,21 dolar ilk destek olacaktır. Yukarı yönlü kırılma için 0,47 dolar geçilmeli.

BitTorrent Teknik Analizi

BitTorrent son 24 saat içerisinde %7 hareketlendi ve yeniden hacme kavuştu. BTT fiyatı 0,0040 dolar seviyesine kadar düşse de elde ettiği yükseliş ile yeniden kritik destek olan 0,0043 dolara kadar yükseldi.

BTT için 0,0050 dolar bir hayli önemli ve bunun üstünde kalınması yolun 0,0070 dolara kadar gitmesini sağlayacaktır.

XRP Fiyatı Düşüşe Geçti

XRP, son 24 saat içerisinde en çok yara alanlardan birisi oldu ve %5,5 geriledi. XRP için kritik nokta 1 dolar ancak fiyat şu an bunun altına indi. XRP/USD paritesi için ilk destek 0,82 dolar ve bunun altında yeniden 0,60 dolar söz konusu olacaktır.

XRP yatırımcılarının ciddi bir kırılım için ise günlü kapanışta 1,2 dolar üzerinde kalması gerekiyor. Mevcut hacimle bunun biraz zor olduğu söylenebilir. XRP, ters baş ve omuzlar formasyonunu da tamamladı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar