X


Jack Dorsey: “Square, Bitcoin Donanım Cüzdanı Oluşturmayı Planlıyor”

Jack Dorsey, Square'in kripto çalışmalarını açıkladı.
22:30
4 Haziran 2021

Finansal hizmetler şirketi Square, Bitcoin için bir donanım cüzdanı oluşturma planlarını duyurdu. CEO Jack Dorsey, Twitter üzerinden projeyi açıkladı. Dorsey, tüm tasarım ve geliştirmenin açık kaynaklı olacağını ve kripto topluluğunu içereceğini aktardı.

Jack Dorsey Çalışmanın Ayrıntılarını Aktardı

Jack Dorsey, operasyonlarının devam ettiğini ve hizmete sunulacak olan ürünlerin Bitcoin’in sansür direncini ve izinsiz ilkelerini izleyen kapsamlı bir çalışma olduğunu belirtti. Milyarder isim konu hakkında şunları aktardı: “Bizi bu noktaya getiren ve katkıda bulunan herkese saygılarımı sunuyorum. Depolama sorununun önündeki en büyük engel nedir?”

Square CEO’su BTC depolanmasını kullanıcılar ve borsalar için karmaşık bir sorun olduğuna inanıyor. Bazı koşullar, bir cüzdanın özel anahtarlarında kontrol sahibi olmayan kullanıcılara bir IOU’ya sahip olduklarını gösterebilir. Bu finansal araç, bazı kuruluşların bir müşteriye borcu kabul etmesi için kullanılabilir.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Jack Dorsey’e göre, depolama ya hep ya da hiç olmak zorunda değildir. Dorsey’in sunduğu çözüm “assisted self-custody” olarak bildirildi. Assisted self custody ile minimum kurulum süresi, mevcut cihazlara güvenme ve uçtan uca güvenilirlik sunulması hedefleniyor.

Herkes İçin Bitcoin

Square CEO’su çözümünün özellikle mobil kullanıcıları ilgilendirdiği ve eksiklere rağmen mükemmel bir deneyim sunmaya çalışacaklarını belirtti. Dorsey’in bu hamlesi daha fazla insanın BTC’yi benimsemesi ve sektöre insanları çekme çabasından kaynaklanıyor.

Yine de bu proje, birçok sorunu çözmeyi ele alıyor. Jack Dorsey projesi hakkında şunları kaydetti: “Güvenlik karmaşıktır. Herhangi bir cüzdan için güvenlik hataları üç tür olaydan birinden kaynaklanır: kullanılabilirlik hataları, güvenlik hataları ve isteğe bağlı eylemler.”

Dorsey, bilgilerin korunması ve kurtarılması gibi bazı özelliklerin henüz mevcut akıma hazır olmadığına inanıyor. Kullanıcıları çekmenin ve güvenliği sağlamanın zaman alacağını belirten başarılı isim bunun için 2. katmanı işaret etti.

Son olarak Square CEO’su ve üst düzey yetkililerden Jesse Dorogusker, bu konuda son karara varacak isimler. Dorsey ve ekibinin planı geliştirme aşamasına geçildiğinde ise bir Twitter ve GitHub hesabı kurulacak.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar