reklamı kapat

“Bitcoin Bir Süre 10.000-14.000 Dolar Bandında Seyredecek”

Novogratz’a göre Bitcoin bir süre stabil hareketler çizecek...
16:00
3 Temmuz 2019

Galaxy Digital kurucusu Mike Novogratz, Bitcoin’in şu an sergilediği “muhteşem rallinin” devam edeceğini ancak bir süre konsolidasyon yaşanacağını düşünüyor.

“Düzeltme Bekleniyordu”

Novogratz bugün Bloomberg TV’ye verdiği röportaj sırasında, Bitcoin’in 14.000 dolara yükselmesinin ardından yaşanan düşüşün, bir düzeltme dalgası olduğunu ve bunun zaten beklendiğini ifade etti.

Bitcoin düzeltme hareketinin ardından dün akşam saatlerinden itibaren yükselişe geçti. Novogratz da bunu işaret ederek Bitcoin’in bir sonraki ralliden önce bir süre 10.000 dolar ile 14.000 dolar bandında seyredeceğini dile getirdi ve şu açıklamayı yaptı:

14.000 dolara ulaşana kadar bir daha satış yapacağımı düşünmüyorum. Bir daha 14.000 dolara ulaşıldığında 20.000 dolar barajının çok yakın olacağını düşünüyorum. Ama bunun önümüzdeki birkaç hafta içinde ya da dördüncü çeyreğinden ortalarından önce gerçekleşmesini beklemiyorum.

Bunun yanında Novogratz kripto paralarda görülen parabolik hareketlerin, Facebook’un Libra projesi ya da Visa ve Mastercard gibi ödeme devlerinin piyasaya girmesi gibi gerçek sebeplerden kaynaklandığını dile getirdi. Kripto yatırım bankası yöneticisi bu konuyla ilgili şunları ifade etti:

Dünyadaki en büyük şirketlerin ve Yale, Harvard, Stanford gibi kurumların yatırım yaptıklarını gördük. Böylece kurumsallaşma ile ilgili soruların hepsi cevaplanmış oldu.

Bitcoin Ne Zaman 40.000 $ Olacak?

Novogratz’a göre uzun vadede, Bitcoin dijital altın olarak kendisini kanıtladıktan sonra, 40.000 dolar ve hatta potansiyel olarak daha yüksek seviyeler beklenebilir.

Fiziksel altının 8.5 trilyon dolarlık değerini göz önünde bulunduran Novogratz, Bitcoin’in bu açıdan henüz yolu olduğunu kabul ediyor. Ancak Bitcoin’in sağlam teknolojisi ve sınırlı üretimi sayesinde gerçek bir varlık olarak kendisini kanıtladığının da altını çiziyor.

Bunun yanında Bitcoin’i diğer altcoin’lerle karşılaştıran Novogratz, altcoin’lerin daha fazla rekabete maruz kaldıklarını dile getiriyor. Bu nedenle, altcoin’lerin mevcut boğa piyasasında daha az fiyat artışı yaşamasının, piyasanın daha rasyonel hale geldiğinin bir işareti olduğunu ifade ediyor.

Öte yandan Novogratz 27 Haziran’da CNBC’de yaptığı açıklamalarda da bir konsolidasyon beklediğini ifade etmişti.

Kaynak: Cointelegraph

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun