reklamı kapat

Bir NBA Takımı Daha Bitcoin Kabul Etmeye Başladı!

Dallas Mavericsk artık Bitcoin (BTC) ödemelerini destekliyor.
15:00
14 Ağustos 2019

Yeni yapılan bir duyuruya göre NBA takımlarından Dallas Mavericks de maç biletleri veya tüketici ürünleri için lider kripto para birimi Bitcoin‘i (BTC) kabul etmeye başladı ve bunu yapan ikinci NBA takımı olarak tarihe geçti.

Kripto para ödeme aktarma firması BitPay ile ortaklaşa gerçekleştirilen bu hamle sayesinde taraftarlar artık Bitcoin’i takımlarını desteklemek için de kullanabilecek.

Mavericks’in Milyarder Sahibi Kripto Para Hayranı

Kripto para birimleri aslında geçtiğimiz yılın başından beri Mavericks’in gündemine oturdu. Takımın sahibi ve milyarder teknoloji yatırımcısı Mark Cuban daha önce yaptığı açıklamalarında taraftarların yakında Bitcoin kullanarak takımlarına destek olabileceğini ve maç biletlerini bile bununla satın alabileceklerini ifade etmişti.

Cuban’ın yaptığı açıklamadan yaklaşık bir buçuk yıl sonra planlar gerçek oldu ve Mavericks’ de NBA’li rakibine katıldı. Mavericks’in öncesinde Bitcoin ödemeleri kabul ettiğini açıklayan ilk NBA takımı Sacramento Kings olmuştu. Kings işi o kadar ileriye götürdü ki geçtiğimiz haftalarda kripto para temelli bir oyun geliştirdiği haberi ile gündeme geldi. İlgili haberin detaylarını buradan okuyabilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun