X

Binance’in DeFi Sektörüne Verdiği Önem Katlanarak Artıyor

Binance, DeFi sektörüne çok hazırlıklı girdi.
15:27
15 Eylül 2020

Binance Launchpool duyurulduktan sonra hem Binance Coin’e hem de kripto para borsası Binance’e olan ilgi inanılmaz bir şekilde artmaya başladı. Zaten popüler olan lider kripto para borsası Binance’in bu duyuru sonrasında bunu iyice arttırdığı görülüyor.

DeFi yani merkezsiz finans uygulamaları büyük bir çoğunlukta Ethereum ağını tercih etmekte ve ERC-20 token olarak piyasaya sürülmekte. Ancak hem Binance Launchpool hem de Binance’in blockchain ağı Binance Smart Chain bunu değiştirmek için piyasaya sürüldü.

Binance Smart Chain, Ethereum’a Yetişiyor

Binance Smart Chain’in 14 Eylül tarihindeki işlem hacminin ise Ethereum ağındaki işlem hacminin %40’ına kadar çıktığı belirtildi. Binance CEO’su Changpeng Zhao konu hakkında yaptığı açıklamada BNB’nin ise hala Ethereum’un toplam piyasa değerinin %10’u kadar olduğunu vurguladı.

CZ aslında bu ifade ile BNB’nin yakında daha fazla yükseliş elde edebileceğini vurgulamış oldu.

BNB gerçekten de Launchpool projeleri sayesinde önemli bir yükseliş elde edip 33 dolara kadar çıktı. Buna rağmen bugün duyulan bir Binance dava haberi ise BNB fiyatının %5 ve üzerinde düşüş yaşamasına yol açtı. BNB, açıklanacak diğer projeler ile ise bu kaybını giderebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar