X

Bitcoin (BTC) 10.700 Doları Gördü, İşlem Boyutu Değişti

Bitcoin ağında önemli değişim!
17:17
15 Eylül 2020

Kripto para analiz şirketi Glassnode verilerine göre, Bitcoin işlemlerinin toplam boyutu özellikle son 24 saatlik süre içerisinde ciddi bir değişim ve artış yaşadı. Bunun tam da BTC/USD işlem çiftinin 10.700 doların üstüne çıktığı anlarda ve günde görülmesi ise sebebin bu olduğuna işaret ediyor.

Aslında ağ üzerindeki diğer metriklerde kayda değer bir düşüş görüldü. Bitcoin cüzdan adreslerinin sayısı önemli bir şekilde düştü ve Bitcoin’in birkaç gün önce 10.300 dolar seviyesinden işlem gördüğü anlardaki sayının bile altına indi. Glassnode ise son 24 saat içerisinde BTC ağı üzerindeki toplam işlem değerinin 8.400.488.542 olduğunu açıkladı.

Bitcoin İşlemleri Yüzde 36 Arttı

Bu da en son rekor seviyenin yaklaşık %36 üstüne çıkıldığını gösteriyor. Peki bu veriler ne anlama geliyor? Bitcoin cüzdan adreslerinin sayısı azalırken işlem değerinin artması kesinlikle yüklü transferler yapıldığını ve balinaların oyuna dahil olduğunu göstermekte.

Bitcoin balinalarının daha önce de fiyat konusunda böyle değişimler yaptığı çok fazla görülmüştü ve yine benzer bir durum yaşanıyor. Bitcoin’in 10.300 dolar altına indiği günün hemen sonrasında bir anda iki yeşil mum ile 10.700 dolara çıkması da başka bir sebeple açıklanamazdı. Balinaların hedefinin ne olduğu ise yatırımcıların cevabını en çok merak ettiği soru gibi gözüküyor.

Balinalar eğer bu yükselişi devam ettirip BTC‘yi 11.000 doların üstüne taşırlarsa her şey bir anda değişebilir. Ancak bunun tam tersi bir durum olur ve söz konusu fiyat değişimi boğa tuzağı olarak kendini belli ederse BTC bir anda 10.000 doların altına da inebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar