X


Binance ve Coinbase’in Anında Listelediği Kripto Para, Rekora Koşuyor!

Blockchain ekosisteminin Google'ı olarak anılan The Graph, iki dev borsada listelendi.
23:10
17 Aralık 2020

Dünyanın en büyük iki kripto para borsası Coinbase ve Binance’in aynı günde listelediği kripto para birimi The Graph (GRT), rekora doymuyor. GRT fiyatı an itibarıyla satış fiyatının 5 kat üzerinde ve hala da yükselmeye devam ediyor.

Coinbase ve Binance’den Çifte The Graph Müjdesi

İlk listeleme haberi ABD’nin lider kripto para borsası Coinbase’den geldi. Sadece kurumsal ve akredite yatırımcılara hizmet veren Coinbase Pro, GRT’yi listelediğini açıkladı. İlginç bir adım atan Coinbase Pro, normalde birkaç gün boyunca ilgili kripto paranın borsaya yatırılmasını ve likidite oluşmasını beklerken, GRT’yi aynı gün işleme açtı. GRT/USD, GRT/BTC, GRT/BTC ve GRT/GBP işlem çiftleri alım satıma açıldı. Kurumsal yatırımcılara hizmet veren ve sadece çok az sayıda kripto parayı listeleyen Coinbase Pro’nun BTC ve dört önde gelen itibari para işlem çifti ile GRT listelemesi büyük heyecan yarattı.

Coinbase Pro’nun devamında ise Binance kripto para borsasından benzer bir haber geldi. Binance, GRT’nin listelendiğini ve bunun 0 BNB işlem ücreti karşılığında yapıldığını açıkladı. Aslında bu açıklama GRT’nin proje tarafından ödenene fonlarla değil, direkt olarak kullanıcı talebi ve Binance kararıyla listelendiğini gösteriyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

The Graph Fiyatı Rekora Gidiyor

Henüz toplam piyasa değeri ve fiyatı tam olarak oturmamış olan The Graph, an itibarıyla 0,13 dolarlık birim fiyata sahip. GRT piyasaya sürülür sürülmez 175 milyon dolarlık toplam piyasa değerine ulaşarak yüzlerce kripto paranın önüne geçti. Peki neden lider iki kripto para borsası GRT’yi anında listeleme kararı aldı?

2017 yılından beri geliştirilen GRT, 3 yıllık süre içerisinde kesinlikle önemli adımlar attı. Blockchain verilerini düzenleme ve kolaylıkla erişime açma projesi olarak da özetlenebilecek olan The Graph, hem DeFi hem de Web3 ekosistemi için kritik bir gelişme olabilir.

The Graph Nedir?

Platformu kullanan herkes GraphQL ile sorgulayabilecekleri açık API veya uygulama programlama arayüzleri ile “Subgraph” oluşturabilmekte. Subgraph olarak ifade edilen bu unsur, geliştiricilerin blockchain tabanlı uygulamalar geliştirebilmelerini sağlıyor ve ağın temel taşı olarak ön plana çıkıyor. Yani The Graph, blockchain sektöründe tam olarak Google’ın internet üzerinden arama yapmak için sunduklarını sunuyor. En önemlisi ise Uniswap’ın şu an kullandığı altyapı Graph tarafından tasarlandı.

The Graph projesi hakkında daha detaylı bilgiyi ise “The Graph (GRT) Nedir?” yazımızdan okuyabilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar