X

Ekonomist, Bitcoin (BTC) Fiyatının Sıradaki Durağını Açıkladı

Bitcoin fiyatı için sıradaki hedef, 25.000 dolar olabilir.
19:22
17 Aralık 2020

Bitcoin (BTC) fiyatı dün ve bugün rekor üzerine rekor kırarak 23.000 dolar seviyesine geldi. Lider kripto para biriminin 23.000 dolar seviyelerine kadar çıkması beklenmeyen bir gelişme olsa da piyasa anında bu duruma uyum sağladı. 3.700 dolar seviyesinden 23.500 dolar seviyesine kadar gelen Bitcoin için analistlerin yorumu ise yükselişin henüz bitmediği yönünde.

Bitcoin Fiyatı İçin Bu Seviyeler Çok Düşük

Tanınan ekonomist ve MKM Partners yöneticisi JC O’Hara, Bitcoin fiyatı için bundan sonra ziyaret edilecek noktaları açıkladı. Aslında kendisi Kasım 2020 tarihinde bu ralliyi başarılı bir şekilde tahmin etmiş ve 20.000 dolar üstüne yükseliş görüleceğini belirtmişti. Analist yine yükselişin süreceğini ve bazı yatırımcılar tarafından şaşılacak seviyelerin görülebileceğini belirtti.

O’Hara, CNBC’ye verdiği demeçte bundan iki ay önce Bitcoin grafiğinde yükselişin ilk adımlarının görüldüğünü belirtti. Oluşan yeni trendin hala başlarında olunduğunu belirten O’Hara, tüm zamanların en yüksek seviyesi görülse de 25.000 doların mümkün olduğunu vurguladı. Analist oluşan FOMO’nun hala ilk aşamalarda olduğunu vurgulayarak, büyümeye yani yükselişe elverişli bir ortam oluştuğunu açıkladı.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

2017 Yılındaki BTC Rallisi Tekrarlanabilir

Teknik görünümün geçtiğimiz boğa döneminde Bitcoin fiyatında görülen ralliye benzediğini belirten O’Hara, direnç olmamasına rağmen BTC fiyatının teknik göstergelere göre de yükselmeye devam edebileceğini belirtti. Analist, en son böylesine yükseliş yaşanan boğa döneminin 2015 yılında başladığını ve BTC fiyatının o tarihlerde 200 dolar olduğunu vurguladı. Yaklaşık olarak %8.000 artış elde eden lider kripto para, 2017 yılının sonunda 19.000 dolar bandına çıktı.

btc

O’Hara buna atıfta bulunarak benzer bir trendin yine yaşanabileceğini ve 25.000 dolar üzerindeki koşu ile bunun kendini göstereceğini açıkladı. Federal Hermes portföy yöneticisi Steve Chiavarone da benzer bir fikir ortaya koydu. Analist, Bitcoin’in fiyatının gelecekteki seviyeden çok uzakta olduğunu ve yükselişin heyecan verici şekilde devam edeceğini düşünüyor.

BTC, Teknoloji Devriminin Bir Parçası

Teknolojik gelişmelerin böylesine hızlı yaşandığı bir dönemde Bitcoin’in de ana akım kabul elde edeceğini belirten analist, endüstrinin genel olarak bu yöne kaydığını düşünüyor. Aslında altın yerine Bitcoin yatırımı yapan kurumsal isimlerin artması da tam olarak buna işaret etmekte. Bitcoin fiyatı Mart 2020 tarihinden bu yana neredeyse 8 kat arttı ve bu yükselişin nerede duracağı tahmin bile edilemiyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar