X

Binance Smart Chain’deki Yeni Otomatik Piyasa Yapıcı: CobraSwap

12:25
26 Haziran 2021

CobraSwap, piyasada %0,088 ile en düşük döviz kuruna sahip olduğunu ve Binance Akıllı Zincirinde büyük tavsiye bonusu ile en karlı farming seçeneğine sahip ilk otomatik piyasa yapıcı olduğunu iddia ediyor.

Otomatik piyasa yapıcılar (AMM’ler), geleneksel bir alıcı ve satıcı piyasası yerine likidite havuzlarını kullanarak kripto para birimlerinin izinsiz ve otomatik olarak alınıp satılmasına izin verir. Kullanıcılar, listelenen bir fiyatı kabul edilebilir bulduklarında, bir işlem gerçekleştirirler ve bu fiyat, varlığın piyasa fiyatı olur.

Likidite eklemek için tüm katılımcılar, kendi piyasa fiyatına sahip olan Cobra token’lerinde bir “harvest” alırlar.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

28 Haziran’da resmi lansmanı yapılacak olan CobraSwap ile ilgili bilgiler:

 • Token Adı: COBRA
 • Token Sembolü: COBRA
 • Sözleşme Adresi: 0xd9Dd9C4f7B0DAE94C199b21D63E27310cD08dCEF
 • Zincir: Binance Akıllı Zincir (BEP20)

Transfer Ücreti

Yapılan açıklamalara göre COBRA ile her transferde %0,088 transfer ücreti bulunuyor. Bunların %40’ı doğrudan yakılır ve kalan %50’si COBRA-BNB likidite havuzuna eklenir ve kilitlenir. Bu deflasyon mekanizması, dolaşımdaki COBRA token arzının azaltılmasına yardımcı olacaktır. Ayrıca bu miktarın %10’u Sigorta Fonu’na (SAFU) gidiyor.

Yönlendirme Programı

Kullanıcıların arkadaşlarını farming’e katılmaya davet etmeye teşvik etmek için zincir üzerinde bir tavsiye programı uygulanıyor. Davet edenler, arkadaşlarının kazancının %3’ünü kazanabilirler.

Migrator Code Devredışı

COBRA’nın sözleşmesinde Migrator Code bulunmuyor. Yapılan açıklamalara göre CobraSwap’ta güven oluşturmak için bu kod kaldırıldı. Ancak bu durumun arasında popüler bir seçim olmadığı ifade ediliyor. Yine de proje kullanıcıları için doğru olanın bu olduğuna inandıklarını dile getiriyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
 • fevzi
  5 ay önce

  keşke kendi başlarına yeni birşey çıkarsalardı. pancake fork’u olmuş.

  27