reklamı kapat

Binance Hacim Konusunda Diğer Borsaları Geride Bıraktı!

Binance kripto para borsası 2 yılda taktire şayan bir performans sergiledi.
09:00
12 Haziran 2019

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi olan Binance, aslında oldukça kısa sürede pek önemli olmayan bir borsadan ‘en önemli’ borsa unvanına yükseldi.

Binance Rekora Koştu

The Block tarafından aktarılan bir habere göre Binance iki yıllık kısa kariyerinde adeta inanılmaz bir yükseliş yaşadı ve gerek şans, gerekse de attığı başarılı hamleler ile şimdi en büyüklerden birisi haline geldi. Aynı süre boyunca Poloniex, Kraken, Coinbase ve Bittrex gibi önde gelen borsalar ise Binance’nin adeta gazabına uğradı ve hacimde sert bir düşüş yaşadılar.

Binance piyasadaki kripto para ticari hacminin neredeyse çoğunu kendi lehine çevirdi ve hala da çevirmeye devam ediyor.

Binance 2017 yılının kapanışına doğru fiyatların uçtuğu dönemde kripto para piyasasının ticari hacminin %10 civarına sahipti. İlginç bir şekilde daha sonra fiyatlar inanılmaz bir düşüş yaşarken, Binance’nin piyasa hakimiyeti tam tersi artışa geçti ve 2018 yılının Mayıs ayında %50’lik hacme ulaştı. 2018 yılının Kasım ayında Bitcoin Cash (BCH) kaynaklı sıkıntılar ve hard fork piyasayı düşüşe geçirince, Binance’nin piyasa hakimiyeti de azaldı.  Borsanın daha sonra neredeyse her ay rekor üzerine rekor kırıp 2019 yılının Mart ayında zirveye ulaşmasında tabii ki yaptığı Binance Launchpad, Binance Chain ve Binance DEX gibi girişimlerin de etkisi oldu. Binance çok yakın bir tarihte de marjin işlemleri başlatacağını açıklamıştı. İlgili habere buradan ulaşabilirsiniz.
En çok hacim kaybeden kripto para borsası ise Poloniex gibi gözükmekte. 2017 yılının Nisan ve Mayıs ayında %50 civarı hacme ulaşan Poloniex, 2017 yılının Ekim ayında %25’lere kadar geriledi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun