f Balinalar İlk 15’teki Altcoinde Devasa Satış Yaptı! Popüler Kripto Kaç Dolara Düşebilir? › COINTURK

Balinalar İlk 15’teki Altcoinde Devasa Satış Yaptı! Popüler Kripto Kaç Dolara Düşebilir?

Özet

  • LTC Coin balinaları geçtiğimiz ay 27 milyon dolarlık satış yaptı.

  • Açık faiz düşüyor ve birçok metrik düşüş sinyali veriyor.

  • LTC fiyatı 50 dolara düşebilir.

  • Piyasaya etkisi: Negatif
14:00
2 Eylül 2023

Devasa birikimi olan yatırımcılar balina ismiyle gruplandırıyor ve bunların hareketleri fiyatlar üzerinde ciddi sonuçlar doğurabiliyor. Güncel veriler Litecoin için Ağustos ayında büyük satışlar olduğunu gösteriyor. Peki LTC fiyatı ilerleyen günlerde kaç dolara düşebilir? Popüler altcoinin yeniden toparlanma ihtimali var mı?

Litecoin (LTC) Uzman Yorumu

Litecoin (LTC) fiyatı, bu hafta başındaki hafif fiyat sıçraması sırasında 70 dolardan döndü. Fiyat 65-68 dolar aralığında sıkıştı ve balinaların ciddi miktarda satış yaptığı ortaya çıktı. Litecoin balinaları, geçtiğimiz ay çok sayıda satış yaptığı için tarihsel halving performansına odaklanmış görünüyor.

Litecoin balinaları arasındaki negatiflik mevcut LTC fiyat düşüş trendini tırmandıran önemli bir faktör gibi görünüyor. Santiment tarafından derlenen on-chain verilere göre 10.000 ila 10 milyon LTC tutan kripto balinaları Ağustos ayında bir satış çılgınlığına girdi. Aşağıdaki grafik 31 Temmuz’da 47,12 milyon LTC olan toplam bakiyelerin 46,7 milyon seviyesine düştüğünü gösteriyor.

Mevcut piyasa değeri olan 63 dolara göre bu satışlar 27 milyon dolar değerinde. Hacimlerin eridiği ve talebin tükenme noktasına geldi ayı piyasalarında bu oldukça büyük bir rakam.

LTC Coin Tahminleri

LTC türev piyasalarındaki faaliyetler de düşüş eğilimi gösteriyor. Coinglass’a göre, LTC Vadeli İşlem Açık Faizleri, kötü şöhretli FTX çöküşünün kripto piyasalarını yerle bir ettiği Kasım 2022’den bu yana en düşük seviyesine geriledi. Aşağıda gösterildiği gibi, 1 Eylül itibariyle, LTC Açık Faiz şu anda 238 milyon dolar seviyesinde bulunuyor ve yaklaşık 1 ay öncesinde kaydedilen 543 milyon dolardan yüzde 56 daha aşağıda.

Açık Faiz, bir varlığın aktif veya henüz sonuçlanmamış türev sözleşmelerinin toplam değerini özetler. Buradaki düşüş ilginin türev piyasalarda da zayıfladığını gösterir.

LTC’nin Ağustos ayındaki %33’lük negatif fiyat performansı mevcut yatırımcıların yüzde 70’ini zarar soktu. Eğer bu hızlandırılmış bir panik satışı doğurursa 50 dolara doğru serbest düşüş görebiliriz. Bu bölgenin altındaysa 46 ve 38 dolarlık kritik bir aralık bulunuyor.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI