X


AVAX Coin: Avalanche ve TCMB Birlikte Mi Çalışacak?

Ortaya çıkan son bilgilere göre TCMB Avalanche projesini araştırıyor.
14:51
9 Ocak 2021

Başında bir Türk’ün bulunduğu Avalanche projesi son zamanlarda ülkemiz ile birlikte tüm dünyada büyük ilgi çekiyor. Emin Gün Sirer’in başında bulunduğu projenin Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası (TCMB) ile birlikte çalışmaya başladığı haberi ise önemli bir gelişme olarak karşımıza çıkıyor.

AVAX Fiyatı

AVAX kripto para piyasasının yeni projeleri arasında yer alıyor. Ayrıca AVAX bugünkü fiyat hareketi ile de dikkat çekiyor. 31 Aralık 2020 tarihinde 2,79 dolar ile en düşük seviyesini gören AVAX’ın bugün 6.91 dolar ile rekora imza attığını ifade edebiliriz.

Özellikle Türk kripto para ekosisteminin önemli isimlerinden olan Cemal Şinasi Türün bugün Twitter üzerinden yaptığı açıklama ile Naci Ağbal’ın yönetimindeki TCMB’nin Avalanche platformu ile ilgilendiğini belirtti. Türün’ün açıklamalarına göre eğer değerlendirmeler olumlu sonuçlanırsa Avalanche ve TCMB bir merkez bankası dijital para birimi çıkarmak için çalışmalara başlayabilir.

AVAX Yükselişi Devam Edecek Mi?

Bugün AVAX’ın yeni bir rekora imza atmasının TCMB ile ilgili haberle ilgisinin olduğu düşünülüyor. Eğer Avalanche ve Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası bir anlaşmaya varırlarsa bunun hem projeyi hem de AVAX fiyatını olumlu etkileyeceği ifade ediliyor. Dolayısıyla önümüzdeki günlerde AVAX’ın yükselişini sürdürebileceği düşünülüyor.

AVAX Nedir?

Açık kaynaklı bir platform olan Avalanche’in asıl amacının, Avalanche’deki geliştiricilerin karmaşık kural kümelerine sahip, güçlü, güvenilir ve güvenli uygulamaları ve özel Blockchain ağlarını kolayca oluşturmasına ya da mevcut özel veya genel alt ağlar üzerine uygulamalar inşa etmesine izin vermek olduğu ifade edilebilir.

Piyasaya sürüldükten hemen sonra Binance gibi büyük borsalarda listelenmeye başlayan AVAX coin ile ilgili daha detaylı bilgiye “Avalanche Coin Nedir?” adlı yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.
İlgili Yazılar