X


Arweave Coin Nasıl Alınır?

Arweave Coin Nasıl Alınır?
20:00
24 Temmuz 2021

Arweave Coin (AR), Arweave platformunun madencileri teşvik etmek adına kullanılan yerel kripto para birimidir.

Arweave (AR) Nedir?

Arweave (AR), verilerin süresiz olarak depolanması adına bir platform sunmayı amaçlayan merkezsiz bir depolama ağıdır. Arweave kendisini “kalıcı sabit bir disk” olarak tanımlarken, öncelikle permaweb’i barındırır. Arweave ağı, bilgileri süresiz olarak depolamak adına madencilere ödeme yapmak için platformun yerel kripto para birimi olan AR Coin’i kullanır.

Proje ilk olarak Ağustos 2017’de Achain olarak piyasaya sürüldü. Ancak daha sonra Şubat 2018’de Arweave olarak yeniden adlandırıldı. Arweave, bireyler arasında ve zaman içinde yeni nesillere bilgi depolamak adına kolektif yetenek sağlamayı amaçlıyor.Bu hedefi gerçekleştirmek adına platformun amiral gemisi permaweb, her bloğun hemen öncekine bağlandığı bir blok zincir teknolojisi varyasyonu olan Arweave’in “blok örgüsü” üzerine inşa edilmiştir.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Arweave, madencileri daha fazla veri depolamaya teşvik eder. Platform, ağ çervesinde sürdürülebilir bir ekosistem oluşturmaya odaklanmıştır. Haziran 2020’de geliştiricilerin uygulamalarından ağ işlem ücretleri oluşturulduğunda temettü almalarına imkan tanıyan kâr paylaşım token’larını açıkladı. Permaweb tabanlı uygulamaların oluşturulmasını desteklemek adına inkübatörlere ev sahipliği yapıyor.

Ayrıca proje Arweave ekibine, sektör yatırımcılarına ücretsiz depolama ve erişim sunan “Boost” programı aracılığıyla birlikte çalışıyor. Mart 2020’de Arweave; Andreessen Horowitz, Union Square Ventures ve Coinbase Ventures’tan 8.3 milyon dolar fon aldığını duyurmuştu.

AR Coin Nereden Alınır?

AR Coin, işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance üzerinden güvenle alınıp satılabilir. AR Coin; Binance platformunda AR/BTC, AR/BNB, AR/BUSD ve AR/USDT paritelerinde işlem görüyor. AR Coin, bu rehberin hazırlandığı sırada 8.93 dolardan alım satım işlemi görüyor.

AR satın almak için öncelikle Binance borsasına üye olmak gerekmektedir. Üyeliğin tamamlanmasıyla Binance hesap cüzdanına kripto para veya fiat para birimi transfer edilmelidir. Transferin tamamlanmasının ardından yukarıda belirtilen dört pariteden de AR Coin satın alabilirsiniz. AR/USDT işlem çiftinden satın alma için öncelikle bu paritenin arayüzüne gidilmelidir. AR/USDT arayüzünde limit sekmesinde belirtilen alana satın alınmak istenen miktar girilir. Miktarın belirtilmesinin ardından AR Al emri ile satın alma işlemi gerçekleştirilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar