X


Coinbase Kripto Para Listelemeye Hız Veriyor: Hangi Coin’ler Listelendi?

Coinbase son aylarda kripto para listeleme işlemlerine hız verdi yapılan açıklamalara göre daha fazla coin listelenebilir. 
17:00
24 Temmuz 2021

Kripto para birimlerinin büyük borsalarda listelenmesi genellikle listelenen kripto para biriminin fiyatını yukarı yönlü etkiliyor. Dolayısıyla bir kripto para biriminin Coinbase, Binance gibi borsalarda listelenmesi önemli olaylar olarak değerlendiriliyor.

Coinbase 3 Coin’i Listeledi

Bu ay Coinbase, Web 2.0 ile Web 3.0 arasında köprü olan Mask Network (MASK), merkezi olmayan forum panosu Rally (RLY) ve merkezi olmayan finans (DeFi) varlığı Clover Finance (CLV) için alım satım hizmetini açtığını duyurdu.

Coinbase Haziran ayında da platformlar arası protokol BarnBridge‘i (BOND), merkezi olmayan akış ağı Livepeer (LPT), blok zinciri geliştirme ağı Quant (QNT), spor fanatiği katılım platformu Chiliz (CHZ), Bitcoin köprüsü Keep Network (KEEP) ve Dogecoin (DOGE) çatalı Shiba Inu (SHIB) kriptolarını listelediğini açıklamıştı.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Bu noktada Ripple’ın hala Coinbase’de yer almadığın belirtmekte fayda var. Coinbase, Aralık ayında ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komsiyonu’nun Ripple’a dava açmasının ardından XRP işlemlerini askıya alan borsalarda arasına katılmıştı. Shiba Inu gibi şaka coin’lerinin bilir listelenip XRP işlemlerinin hala askıda olması ise topluluktan tepki topluyor gibi görünüyor.

16 Varlık Daha Listelenebilir

Haziran ayında, Coinbase CEO’su Brian Armstrong, kendisinin ve ekibinin önümüzdeki aylarda mümkün olduğunca çok varlık listelemeye çalıştıklarını dile getirdi. Aslında Coinbase daha önce kripto para listeleme konusunda çok daha ketum davranıyordu. Ancak son zamanlarda bu durum değişmiş gibi görünüyor.

Bunlara ek olarak Coinbase’in listeleme için ilgilendiği kripto para birimlerinin ise Aragon (ANT), Arweave (AR), Ampleforth (AMPL), Fetch.ai (FET), Helium (HNT), Hedera Hashgraph (HBAR), Kava.io (KAVA), Ocean Protocol (OCEAN), Reserve Rights (RSR), tBTC (TBTC), Theta Network (THETA), DigiByte (DGB), Horizon (ZEN), Render Token (RNDR), Siacoin (SC) ve VeChain (VET) olduğu ifade ediliyor.

Eğer Coinbase bahsi geçen kripto para birimlerini listeleyeceğini önümüzdeki günlerde duyurursa bu coin’lerde çeşitli artışlar yaşanabileceği düşünülüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar