X


Arvalex Protokolü Avalanche Blockchain’de İlk AMM ve NFT Pazarını Başlattı

11:59
8 Aralık 2021
Okuma Süresi: 3 Dakika

Arvalex, NFT işlemleri için Avalanche tabanlı bir protokoldür. Arvalex Protokolü, Avalanche Blockchain Network’te halka açık lansmanını duyurdu. Metaverse’deki işlem ve diğer ilgili işlemleri geliştirmek için oluşturulmuş yeni nesil protokol olmaktan gurur duyan metaverse tokenı AVRL, Avalanche Blockchain tarafından desteklenmekte ve bunun üzerine inşa edilmektedir.

Yapılan açıklamalara göre, Avalanche Blockchain, üç saniyeden daha kısa bir süre ile saniyede 4.500 işlem (TPS) gerçekleştirdiği  için ilk başvuru noktası oldu.

Arvalex protokolü, birçok token’ın piyasaya sürülmesi ile ilişkili karışıklığı azaltmak için metaverse’de ortak değişim aracı olarak hizmet etmek üzere oluşturulmuştur.

İnsanların, normalde böyle bir prosedürle ilişkilendirilen güçlükler olmadan, farklı toke’lar arasında kolayca işlem yapmalarını sağlayan diğer platformlara hizmet eden ortak bir protokol sağlar.

NFT Alanındaki Kullanım Örnekleri

Arvalex, dijital yaratıcıların fotoğraflarını, fikirlerini, müzik ve tablolarını non-fungible Token’lara (NFT’ler) dönüştürebilecekleri ve aynı zamanda yaratıcıların sanatlarından telif ücreti almalarına ve çeşitli hizmetlerle işlem yapmalarına olanak tanıyan gerçekten merkezi olmayan ve tamamen demokratikleştirilmiş bir NFT Platformu yaratıyor. Bu da insanların enflasyon, değer kaybı veya aşırı işlem ücretleri riskine maruz kalmadan çalışma olanaklarına sahip olmalarını ve hizmetlerini ve sanatlarını diğer insanlarla paylaşmalarını sağlayacaktır. Ayrıca NFT’ler, Blockchain üzerinde dinamik fiyatlandırma yapısına sahip olacaktır.

Arvalex NFT platformu, yaratıcıların aşağıdakileri yapmasına olanak tanıyan yeni bir oluşturma ve işlem paradigmasını başlatmayı hedefliyor:

 • Büyük takipçileri olan kişilerin katılmaları ve sevdikleri ürünlere ve fikirlere daha erken ulaşmaları için çağrıda bulunma imkanı.
 • Mallarını dinamik bir fiyata NFT olarak satarak yarattıkları tüm değeri kazanma fırsatı.
 • Token’ı serbest çalışanlar tarafından verilen hizmetler için ödeme yapmak, sanat eseri satın almak (NFT’ler) için yakında piyasaya sürülecek olan açık pazar yerinde para birimi olarak kullanma fırsatı.
 • Birikimlerden para kazanmak için stake havuzunu kullanma imkanı.
 • NFT’leri farklı platformlardan diğerlerine aktarmak için açık yazılım platformunu kullanma fırsatı. Platform aracılığıyla NFT’leri BSC’den ETH’a aktarabilirsiniz.
 • Protokolde farklı DeFi uygulamaları oluşturma fırsatı.

Arvalex’in Sunduğu Avantajlar

Arvalex sunduğu avantajları şu şekilde sıralıyor:

 • Son derece hızlı olduğu kanıtlanmış Avalanche (AVAX) blok zinciri tarafından desteklenmektedir. Böylece, üzerine kurulu protokolle katılımcılar Avalanche’in hızını kullanabilirler. İşlemler saniyeler içinde onaylanır.
 • Kendi uygulama ihtiyaçlarınıza uyan NFT’leri ve diğer DeFi’leri geliştirebilirsiniz. Bunları, protokolün üzerine inşa edebilir ve projenizin tam kontrolünü elinizde tutarken platform tarafından sağlanan tüm avantajlardan yararlanabilirsiniz.
 • Likidite havuzuna, paranızı kaybetme veya orantılı ödülleri alamama riski olmadan stake yaparak ödüller kazanabilirsiniz.
 • Proof-of-stake Sybil koruması ve %83 parametreli güvenlik eşiği ile 4.500 tps’den daha yüksek işlem kapasitesini kullanabilirsiniz.

Token Ekonomisi

Arvalex token’larının dağıtımı, küçük bir grup aktör tarafından kontrol edilmeyen, merkezi olmayan, topluluk odaklı bir DeFi protokolü oluşturmak için dikkatlice tasarlanmıştır, toplam elli milyon (50.000.000) Arvalex token’ı basılacak ve 3 farklı şekilde dağıtılacaktır:

 • Ön satış aşamasında, 1 Arvalex Token, 0.000376 AVAX (1 AVRL = 0.03 USD) karşılığında satılacaktır.
 • Halka açık satış aşamasında, 1 Arvalex Token 0,0015 AVAX karşılığında satılacaktır.

Kullanıcılar, devam eden token ön satışına katılarak AVRL token’laırnı ilk alanlardan biri olabilir. İlk aşama satışına katılmak için web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Gelecek Planları

Büyüyen bir merkezi olmayan finansal ürünler ekosistemi, NFT platformu ve gelecekte piyasaya sürülmesi planlanan çeşitli özelliklerle Arvalex.io, yalnızca bir DeFi protokolü değil, kesinlikle dikkat edilmesi gereken yenilikçi bir proje olarak nitelendiriliyor.

Sorumluluk Reddi: Bu makale sponsorlu bir yazıdır. CoinTürk, bu makale içeriğinde geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir ve sorumlu tutulamaz. CoinTürk, bu sponsorlu yazıda adı geçen şirket ve şirketin sunduğu ürün veya hizmetlerle ilgili olarak okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını şiddetle önermektedir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar