reklamı kapat

Analistlerden Ethereum İçin Endişe Verici Fiyat Tahmini

Ethereum (ETH) 200 dolara kadar inebilir mi?
11:00
10 Haziran 2019

Ethereum (ETH) ve neredeyse bütün kripto para piyasası son birkaç gündür hafif bir düşüş yaşamakta ve Mayıs ayında yaşanan yükseliş yerini tamamen kızıl bir piyasaya bıraktı.

Lider kripto para birimi Bitcoin‘in (BTC) 9.000 dolar seviyelerine çıkması kısa süreli insanlara para kazandırsa da, daha sonra yaşanan 7.000 dolar bandına iniş, birçok kripto para yatırımcısını endişelendirdi.

Bir zamanlar Ethereum’un 300 dolara kadar çıkabileceğini ifade eden analistler ise şimdi 200 dolar seviyesinin kapıda olduğunu iddia etmekte.

Ethereum 200 Dolara Mı İniyor?

Ethereum Mayıs ayında 280 dolara kadar çıktıktan sonra düşüşe geçti ve basın saatine göre 234 dolarlık birim fiyat ile neredeyse 25 milyar dolarlık toplam piyasa değerine sahip. Yine de ETH’nin bundan yaklaşık dört hafta önce 167 dolar seviyelerinden işlem gördüğü hesaba katılacak olursa, ilk yatırımcılar hala zarar etmiş sayılmazlar.

Twitter üzerinde popüler analistlerden birisi olan Mohit Sorout, Ethereum’un 200 dolara düşeceğini ve sadece bir mucizenin buna engel olabileceğini vurguladı. Başka bir ünlü kripto para analisti DonAlt ise çizdiği grafikte günlük destek seviyesinin 216 dolar olduğunu ve 216 doların altına inildiğinde haftalık destek seviyesi olan 200 dolara kadar inilebileceğini vurguladı.

Görünüşe göre birçok analist Ethereum için yakın zamanda düşüş beklentisine girdi. Ethereum’un kısa vadeli hareketleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için, buradaki analizimizi okuyabilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.