X


Analist, Kritik Seviyelere İşaret Etti: Teknik Görünüm, Bitcoin (BTC) Adına Hangi Yöne İşaret Ediyor?

Kripto para analisti, Bitcoin (BTC) adına kısa vadede kritik bir rol oynayabilecek fiyat seviyelerine işaret etti.
12:30
20 Mayıs 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Sosyal medya hesaplarında Altcoin Sherpa kullanıcı ismi ile bilinen kripto para analisti, Twitter hesabından yaptığı paylaşımlar ile kripto para piyasasındaki son durum ile ilgili düşüncelerini paylaştı. Analist, lider kripto para birimi Bitcoin’in kısa vadede 35.000-40.000 dolar fiyat seviyelerine varan bir yükseliş kaydedebileceğini, ancak bu yükselişin kalıcı olamayacağını ve kripto para piyasasındaki düşüş ivmesinin devam edebileceğini savundu.

Analist, Bitcoin Adına Kısa Vadeli Beklentilerini Paylaştı

Kripto para analisti, Twitter hesabından yaptığı paylaşımlar ile kripto para piyasasındaki son durumu değerlendirdi. Analist, blockchain ekosisteminde merkeziyetsiz finans (DeFi), NFT ve Metaverse gibi son yıllarda pek çok farklı endüstrinin ortaya çıktığını ve kripto para piyasasının belli bir olgunluğa ulaştığını belirtti. Ancak kripto para analisti, son dönemlerde yaşanan gelişmelerin kripto para piyasasındaki düşüş ivmesinin devam etmesine neden olabileceğini de ifadelerine ekledi.

Sosyal medya platformlarında Altcoin Sherpa kullanıcı ismi ile bilinen kripto para analisti, Bitcoin’in kısa vadede 35.000-40.000 dolar fiyat seviyelerine varan yükselişler kaydedebileceğine, ancak bu yükselişin kalıcı olamayacağına yönelik düşüncelerini paylaştı. Analist, lider kripto para biriminin 35.000-40.000 dolar fiyat seviyelerinden yeniden düşüş yönlü fiyat hareketleri kaydetmeye başlayabileceğini ve piyasadaki değer kayıplarının bir süre daha devam edebileceğini savundu.

Bitcoin (BTC), 30.000 Dolar Fiyat Seviyelerini Aştı

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), dün öğlen saatlerinde kaydetmeye başladığı yükseliş hareketleri ile birlikte 30.000 dolar fiyat seviyelerini aştı. Kripto para piyasasındaki çoğu altcoin, Bitcoin’in 30.000 dolar fiyat seviyelerini aşmasının ardından yönünü yeniden yukarı çevirdi. Ethereum (ETH), son 24 saatlik zaman diliminde %5’e yakın bir değer artışı kaydetti ve 2.032 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı. Kripto para birimlerinin toplam piyasa değeri, piyasadaki yükseliş ile birlikte 1,34 trilyon dolara yükseldi. Coinglass verilerine göre ise kripto para piyasasında, son 24 saatlik zaman dilimi içerisinde yaklaşık 170 milyon dolar değerinde short ve long pozisyon tasfiye oldu.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar