X


Analist: Bitcoin 8.500 Doları Görebilir

Analistler Bitcoin'in kısa vadede yükseleceğini tahmin etmekte.
16:00
8 Aralık 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) Kasım ayı ortalarında 6.500 dolara iğne attıktan sonra hafif ama hissedilir bir şekilde yükselişe geçti. Bitcoin‘in hissedilen yükselişi 7.800 dolara kadar çıkınca hafif bir konsolidasyon ile 7.500 dolar seviyesine gerilemesine yol açtı.

Şu an içinse kripto para yatırımcılarının büyük bir çoğunluğu BTC’nin yönünü tayin etmekte güçlük yaşıyor. Bazıları BTC’nin 7.800 dolardan döndükten sonra 6.000 dolara gerilemeye başladığını vurgulasa da, bazı analistler bunun tam tersini savunmakta.

Bitcoin Yüzde 15 Zıplama Yapabilir Mi?

Popüler kripto para analistlerinden Mr. Chief de ikinci seçeneği savunanlardan birisi. Chief, boğalar için son günlere girildiğini ve yakında beklenmeyen bir yükseliş olacağını ima etmekte.

Çizdiği grafik üzerinde 8.000 dolara kesin gözüyle bakan analist, 8.500 doların ise kesinlikle seçenekler arasında yer aldığının altını çizdi. Bu da aslında mevcut fiyatın yüzde 15 artış yaşaması anlamına geliyor.

Aslında Bitcoin için iyimser tahmin yapan tek kişi Mr. Chief değil. Willy Woo ve Mike Novogratz gibi kripto para sektörünün tanınan isimleri de benzer tahminler yürütmüşler ve BTC için yakın vadede yükseliş olacağının sinyallerini vermişlerdi. Bitcoin’in tahminleri doğru çıkartıp çıkarmayacağını ise önümüzdeki 1 ay gibi kısa bir süre belli edecek.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar