Waltonchain (WTC) Nedir? Nereden Alınır?

Özet

  • WTC, ebeveyn chain’de geçerli tek para birimi olarak karşımıza çıkıyor.
19:00
8 Aralık 2019

Son zamanların dikkat çeken kripto paralarından Waltonchain, gerçek dünyayla Blockchain’i birleştirmeyi amaçlayan Value of Internet of Things (VIoT) ekosisteminin bir parçası.

Waltonchain Nedir?

WTC, ebeveyn chain’de geçerli tek para birimi. Waltonchain’de yaratılan çocuk chain’ler ekosistemi genişletiyor. Walton ekosistemi genişledikçe daha fazla şirket ekosisteme katılır. Bunun doğal bir sonucu olarak da WTC token’ına olan talep artar.

Waltonchain (WTC) Nasıl Çalışır?

Çocuk chain’lerde geçerli işlem ücretleri için platform inovatif bir yaklaşım getirdi. Buna göre çocuk chain’de yapılan işlemler ve satışlar yüksek frekanslı dolaşıma tabi olur. Yani işlem ücretlerinin büyük bir çoğunluğu (diyelim ki %90’ı) çocuk chain’in defter kaydetme işlevini gören node’larının cüzdanlarına gider. Kalan küçük dilim (bu durumda %10) WTC’ye dönüştürülür ve ebeveyn chain’in defter kaydetme işlevini gören node’larının cüzdanlarına gönderilir.

Value Internet of Things

Value Internet of Things’in (Nesnelerin ‘Değer’ İnterneti) hayata geçmesiyle birlikte, Blockchain’in ve Internet of Things’in organik entegrasyonuna dayalı yepyeni bir iş ekosistemi yaratılacak. Blockchain teknolojisi temelli internet ve Nesnelerin İnterneti projesi bugünkü sınırlarını aşacak. En nihayetinde gerçek, hayata geçmesi mümkün, takip edilebilir bir iş modeli oluşacak. Tamamen paylaşımlı veriler ve şeffaf bilgiler bu modelin belkemiğini oluştururken, RFID teknolojisiyle Waltonchain tek bir çatı altında buluşacak.

Waltonchain ekibi 4 aşamalı bir gelişim planı hazırladı. İlk aşamada platformun altyapısı kurulacak. Daha sonra perakende, lojistik ve üretim gibi sektörler platforma dahil edilecek. Son aşamada Waltonchain iş ekosistemi tam teşekküllü olarak faaliyete geçecek.

Waltonchain (WTC) Nereden Alınır?

Toplam WTC sayısı 70 milyon olsa da bu miktarın 43 milyon kadarı dolaşımda. Waltonchain Binance  kripto para borsalarından temin edilebilir.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar