X

“Aktif Bitcoin Adresi Sayılarında Düşüşler Var”

Brian Kelly’e göre bu düşüşler fiyatta da düşüşlere sebep olabilir...
22:00
24 Ağustos 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

CNBC’nin Fast Money programının ev sahibi Brian Kelly, kısa vadede Bitcoin grafiklerinde düşüşler yaşandığını dile getirdi.

Aktif Bitcoin Adresleri

Fast Money’nin son bölümünde kripto yatırım şirketi BKCM’nin CEO’su Brian Kelly, yatırımcıların Bitcoin fiyatının nereye gideceği ile ilgili doğru tahminlerde bulunabilmeleri için aktif Bitcoin adreslerini takip etmeleri gerektiğini ifade etti. Kelly, aktif adres sayısının düşmesi sebebiyle Bitcoin’in daha düşük seviyeleri görebileceğini dile getiriyor.

Bunun yanında Kelly, böyle bir şey olması durumunda yeniden alım yapmak ve piyasaya girmek için çok iyi fırsatlar ortaya çıkacağını dile getiriyor. Ayrıca Kelly’e göre Bitcoin fiyatı olması gerekenin biraz önüne geçti ve yeniden Aralık ve Ocak’taki fiyatların görülmesi mümkün… Bu geri çekilme gerçekleştiği zaman özellikle yeni nesiller kripto para dünyasına girecek ve alım yapacak. Ancak Kelly’e göre bu kısa vadede olmayabilir…

Bitcoin Rallisi

Bunun yanında Kelly, yeni bir Bitcoin rallisinin başlaması için gerçekleşmesi gereken koşulları şu şekilde açıklıyor:

İlk olarak fiyatlar düşecek ve aktif adres sayısı artacak. Aralık ve Ocak aylarında yaşadığımız da buydu. Fiyatların düştüğünü ve ağdaki faaliyetlerin arttığını gördük. Bu muhtemelen beklediğim en büyük etken. İkincisi ise herkesin yeniden Bitcoin’in öldüğünü düşünmesi… İnsanlar bunu söylemeye başladığında yeniden yükseliş başlayacak.

Öte yandan Bitcoin aktif adreslerinin sayısının azalmasının nedenlerinden birinin kurumsal yatırımcıların CME gibi Bitcoin vadeli işlemlerine yönelmesi olabileceğini dile getiriyor ve şu açıklamayı yapıyor:

Bu sefer durumun farklı olmasının nedeni, türev ticareti yapan pek çok kurum var. Bu yüzden mutlaka bir banka hesabı gibi spot adres almıyorlar. Böylece, burada neler oluyor ya da olabilir, ilk defa görüyoruz.

Bunların yanında Fast Money’nin geçmiş bölümlerinde Kelly, son zamanlarda makro fonların ve diğer yatırımcıların Bitcoin’i döviz krizine karşı “hedge” olarak kullanmaya başladığını iddia etmişti. Kelly’nin açıklamalarını bu haberimizde sizlerle paylaşmıştık…

Kaynak: Dailyhodl

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar