X

AERGO Coin Nedir?

AERGO coin, açık kaynaklı bir bilgi işlem platformu olan Aergo’nun kendi token’dır.
14:22
10 Kasım 2020

AERGO Coin, kendisini hem izinli hem de izinsiz blok zinciri mimarilerinden oluşan hibrit dağıtımlar için optimize edilmiş açık kaynaklı bir kurumsal Blockchain platformu olarak tanımlayan Aergo platformunun yerel kripto para birimidir. Aergo platformunun, kolay veri işleme ve geliştiriciler için akıllı sözleşme programlamaya olanak tanıyan SQL desteğine sahip olduğu ifade ediliyor.

Bu yazımızda, “Aergo Binance, AERGO Coin, AERGO” gibi konu başlıklarına değineceğiz.

AERGO Nedir?

AERGO; Lotte Card, Shinhan Bank, Korea Exchange, Hyundai Motors gibi büyük ölçekli müşteriler için Blockchain üretim  çözümleri uygulayan Samsung destekli Güney Koreli Blockchain teknolojisi şirketi Blocko tarafından oluşturulan bir platformdur.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Kurumsal kullanım durumları için tasarlanan Aergo, kuruluşlara ve geliştiricilere Aergo Chain’e dayalı DApp’leri barındırmak için altyapı sağlıyor. Ayrıca Aergo, Lua ve SQ’yu destekleyen akıllı bir sözleşme motoru sunuyor. Aergo platformundaki özel blok zincirleri, bir Proof-of-Authority fikir birliği mekanizması destekli RAFT algoritması üzerinde çalışırken, halka açık Blockchain ağı yani Aergo ana ağı, bir Byzantine Fault-Tolerant Delegated Proof-of-Stake mekanizması üzerinde çalışıyor.

Yapılan açıklamalara göre kullanıcılar, blok üreticilerini oylamak ve yönetmek için, özel blok zincirlerini özel node’larda barındırmak için ve büyük telekomünikasyon firmaları gibi kurumsal düzeydeki bulut sağlayıcılarına ödeme yapmak için platformu kullanabilir.

Bunlara ek olarak Blocko’nun gelecekteki hizmetlerinin çalışması için AERGO token’ları gerektiren Aergo Enterprise ürünlerine dayalı olacağı ifade ediliyor. Örnek bir kullanım durumu, parmak izi kredi kartı doğrulamaları için Lotte Card tarafından uygulanan bir çözümü içeriyor. Bahsi geçen çözüm Aergo’nun, parmak izi kimlik doğrulaması için Lotte Card’ın manuel güvenlik harcamalarının %90’ını kurtardığı bildirilen SQL entegrasyonlu Lua akıllı sözleşmelerinin bir sürümü kullanılarak oluşturuldu. Müşteriler arasında ise POSCO, Kore Borsası, Shinhan Bank ve Hyundai Motor Group bulunuyor.

AERGO Coin Yorum

AERGO coin’in özellikle arkasındaki platformun dikkat çektiği görülüyor. Yukarıda da açıklandığı gibi açık kaynaklı bir bilgi işlem platformu olan Aergo, pratik olduğu için kullanıcıların ilgisini çekiyor.

Ayrıca AERGO coin’in volatil fiyat hareketi sebebiyle bazı yatırımcılar token’dan uzak duruyor. Ancak bazı yatırımcılar da bunu bir alım-satım fırsatı olarak değerlendiriyor. Yatırımcıların AERGO coin hakkındaki yorumlarını daha net anlamak için AERGO coin güncel fiyatlarına bakmakta fayda olacaktır.

Yazının yayına hazırlandığı sırada AERGO coin’in dolar karşısında 0,0460 USD ile işlem görüyor. Bunun yanında AERGO/BTC paritesinde de AERGO coin’in 0,00000300 BTC’den işlem gördüğünü belirtmekte fayda var.

Öte yandan AERGO coin birçok coin gibi 13 Mart 2020’de 0,0161 dolar ile en düşük seviyesini görürken 10 Nisan 2019’da rekor seviyeye ulaştı ve 0,5323 dolardan işlem gördü. Ayrıca CoinMarketCap verilerine göre AERGO’nun şu anda dolaşımdaki miktarının  264.019.890 AERGO olduğu ve toplamda 500.000.000 AERGO olacağı görülüyor.

AERGO Coin Nasıl Alınır?

Aslında AERGO Binance listelenmesi sonrasında popülerliği artan bir kripto para birimi. 21 Ekim’de Binance listelenmesinin ardından platformda AERGO/BTC ve AERGO/BUSD işlem çiftleri kullanıcılara hizmet vermeye başladı.

AERGO coin, işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para alım satım platformu olan Binance aracılığı ile güvenli ve hızlı bir şekilde alınabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar