X

Binance CEO’su da Açıkladı: Ethereum (ETH) Mu Alacak?

Binance CEO'su 32 ETH alabilir.
13:42
10 Kasım 2020

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi olan Binance’in CEO’su Changpeng Zhao, daha önce yaptığı açıklamalarda sadece ve sadece Bitcoin (BTC) ile Binance Coin (BNB) yatırımı yaptığını belirtse de bu durum yakında değişebilir. CZ bugün yayınladığı gönderisinde 32 ETH satın alabileceğini vurgulayarak topluluğun ilgisini çekti.

Peki Changpeng Zhao neden böyle bir açıklama yaptı ve bu Ethereum fiyatını tam olarak nasıl etkiler? CZ’nin tam olarak 32 ETH alacağını belirtmesi aslında direkt olarak Ethereum 2.0’ye bir gönderme. Ethereum‘un her şey yolunda giderse 1 Aralık tarihinde geçeceği Ethereum 2.0 ağında validator olabilmek için en az 32 ETH ile staking yapmak gerekiyor.

ethereum binance

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Bu yazının kaleme alındığı an itibariyle gerekli staking miktarının %10’unun üstüne çıkıldı ve daha güncelleme için uzunca bir süre bulunduğu görülüyor. CZ, bunun finansal bir tavsiye olmadığını ve sadece ETH’nin gelişimini desteklediğini belirtse de bunun birçok kişi tarafından direkt olarak ETH alımına yönelik bir tavsiye olarak algılanmış olması muhtemel.

Ethereum 2.0 İçin Nefesler Tutuldu

Eğer Ethereum gerçekten de 1 Aralık tarihinde Ethereum 2.0’ye geçiş yaparsa fiyatın çok sert bir yükseliş yaşaması bekleniyor. Ancak bunun tam tersi de mümkün ve 1 Aralık tarihinden yedi gün öncesine kadar ağın hazır olmaması ve stake edilen ETH’lerin yetmemesi, her şeyi değiştirebilir. Ethereum fiyatı bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 452 dolardan işlem görmekte ve Binance CEO’sunun bu açıklaması herhangi bir tepki oluşturmadı.

Normal şartlarda CZ’nin alım yapacağını açıkladığı bir kripto paranın ciddi şekilde yükselmesi beklenirken ETH’nin yerinde sayması genel olarak piyasa durumundan kaynaklanıyor. Koronavirüs aşısının bulunduğu haberi piyasaları çok sert bir şekilde etkiledi ve BTC ile kripto paralardan bundan nasiplerini aldı.

Bitcoin ile diğer kripto para birimlerinin dün sert bir düşüş yaşadığı, BTC’nin 15.000 dolar altına kadar gerilediği biliniyor ve boğa sezonu gerçekten de tek bir haber ile bitmiş olabilir. BTC’nin olumsuz etkilendiği bir durumdan ETH‘nin de olumsuz etkilenmesi ve fiyat düşüşü yaşaması ise beklenen bir gelişmeydi. 1 Aralık ise BTC için olmasa da ETH için büyük bir değişime kapı aralayabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar