X


Açık Artırmaya Çıkan En Büyük Elmas, Bitcoin ve Diğer Kripto Paralarla Alınabilecek!

Bitcoin ile dünyanın en büyük mücevherlerinden birine sahip olabilirsiniz.
16:00
17 Ocak 2022
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Rekor kıran mücevherler arasına giren nadir bir 555.55 karatlık pırlanta, Sotheby’s müzayede evinde açık artırmaya çıkarılacak. Şubat ayında planlanan müzayede, açık artırmalarda şimdiye kadar görülen en büyük elmas olacak.

Dünyanın En Büyük Mücevherlerinden Biri: Enigma

Müzayede evi Sotheby’s, Enigma olarak adlandırılan mücevherin, daha önce halka açık olarak sergilenmediğini, satılmadığını ve 20 yıldan fazla süredir aynı koleksiyonda tutulan nadir bir siyah elması olduğunu aktardı. Elmas rezervsiz olarak sunuluyor bu da fiyatı ne olursa olsun en yüksek teklifi verenin mücevheri alabileceğini anlamına geliyor.

Sotheby’s, bugünün değeri taşları adına güçlü piyasa göz önüne alındığında 4.1 milyon dolar ile 6.8 milyon dolar arsında bir getiri bekliyor. Bunun yanı sıra müzayede evi, bu açık artırmada ödeme yöntemlerine kripto paraları ekledi. Kripto kullanıcılarını pas geçmeyen müzayede evi, kripto para birimlerini kabul etmeye başladı. Sotheby’s; Bitcoin, Ethereum ve USDC‘yi ödeme sistemlerine entegre etti.

Daha Çok Müzayede Evi Kripto Para Birimlerini Kabul Etmeye Başladı

Geçtiğimiz dönemde kaydedilen bir satın alımda yetkili kişi, New York Times’a verdiği demeçte mart ayında sanatçı Beeple’ın yaptığı NFT‘yi 69.3 milyon dolara satın alan şahsın ödemeyi Ethereum ile gerçekleştirdiğini belirtti. Benzeri görülmemiş bu satış, Beep’ı David Hockney ve Jeff Koons’tan sonra yaşayan en değerli üçüncü sanatçı yaptı.

Kripto para birimlerine görülen benimsenme ile daha fazla kullanıcının alana girmesi, varlık sınıfının geniş sektöre yayılmasına yol açtı. Kripto kullanıcıları artık daha fazla alanda varlıklarını değerlendirmek istiyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar