X

ABD’li eBay Metaverse Evrenine Adım Atıyor!

İnternet üzerindeki en büyük açık artırma usulü alışveriş sitesi olan Amerikan şirketi eBay, Metaverse evrenine adım atıyor.
15:45
28 Haziran 2022
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Küresel dev şirketlerden Metaverse hamleleri gelmeye devam ediyor. İnternet üzerindeki en büyük açık artırma usulü alışveriş sitesi olan Amerikan şirketi eBay, Metaverse evrenine adım atma hazırlığı yapıyor. eBay’ın yapmış olduğu ticareti marka başvuruları şirketin büyük Metaverse planlarına işaret ediyor.

NFT, NFT Borsaları, Ticareti ve Sanal  Pazar Yeri

USPTO lisanslı ticari marka avukatı Mike Kondoudis, ABD’li eBay’ın 23 Haziran’da NFT, NFT borsaları, NFT ticareti, sanal  NFT pazar yeri planlarını gösteren ticari marka başvurularında bulunduğunu bildirdi.

Walmart da Metaverse için Hazırlık Yapıyor

Yılın başında perakende devi Walmart’ın da Metaverse için hazırlık yaptığı ortaya çıkmıştı. CNBC’nin haberine göre, şirket kendi kripto parası ve NFT’si ile Metaverse için hazırlık yapıyor. Buna göre Walmart, elektronik, oyuncak, ev aletleri, spor ekipmanları, giyim, ev dekorasyonu ve daha fazlası dahil olmak üzere sanal ürünler satmaya yönelik hamle yaparak, 30 Aralık 2021 tarihinde çeşitli ticari markalar için başvuruda bulundu. Şirket toplamda yedi ayrı ticari marka başvurusu yaptı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar