X


ABD Merkez Bankası Başkanının Dogecoin (DOGE) Yorumu: Saçmalık

Jerome Powell yaptığı son açıklamalarda Gamestop ve Dogecoin’i (DOGE) piyasalarda yaşanan bir saçmalık olarak nitelendirdi. 
15:11
29 Nisan 2021

Dogecoin (DOGE) ile ilgili yorum yapan önemli isimlerin sayısı her geçen gün artıyor. Bu isimler arasında son olarak Jerome Powell’ın katıldığını ifade edebiliriz. ABD Merkez Bankası başkanı Jerome Powell, 28 Nisan’da düzenlediği basın toplantısında bir şaka coin’i olan Dogecoin ile ilgili görüşlerini dile getirdi.

“Piyasalarda Yaşanan Bir Saçmalık”

Yahoo Finance muhabiri Brian Cheung basın toplantısı sırasında Powell’a GameStop ya da Dogecoin’de yaşanan rallilerin merkez bankasının kolay politikasıyla ilgili olup olmadığını sordu. Powell ise hisse senedi piyasalarında yaşanan bir saçmalıktan ibaret olduklarını dile getirdi.

Powell konuyla ilgili açıklamalarında, insanların hem varlık fiyatlarına hem de hisse senedi piyasalarında neler olup bittiğine baktıklarını dile getirdi. Bu sebeple Powell’a göre yaşanan artışlar hisse senedi piyasalarındaki bir saçmalığın yansıması.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Bunlara ek olarak basın toplantısı sırasında Powell, Fed’in parasal desteğini geri çekmeye şu an için yakın olmadığının sinyalini verdi. Ayrıca Fed, faiz oranlarını sıfıra yakın tutmaya karar verdiğini de açıkladı ve bu durumun Bitcoin‘in işine yarayacağı düşünülüyor.

Öte yandan Powell, ekonominin hala merkez bankasının hedeflerine ulaşmaktan uzak olduğunu da sözlerine ekledi.

Dogecoin Fiyatı

Dogecoin 2021 yılına damga vuran kripto para birimleri arasında yer alıyor ve özellikle Elon Musk gibi popüler isimlerin etkisi ile günümüzdeki konumuna yükselmiş durumda. Musk’ın Dogecoin ile ilgili yaptığı her açıklama küçük ya da büyük fiyat hareketlerinin yaşanmasına sebep oluyor.

Örneğin Musk’ın dün paylaştığı The Dogefather tweet’inden sonra Dogecoin fiyatı yine yükselişe geçti.

Bu noktada DOGE’yi destekleyen tek kişinin Musk olmadığını ve Mark Cuban gibi isimlerin de ciddi bir Dogecoin destekçisi olduğunu belirtmekte fayda var.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar