X


ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu Gözünü DeFi’ye Dikti: İncelemeler Derinleşiyor

SEC, merkezsiz finans alanının incelenmesi adına Blockchain analitik firması AnChain.AI ile anlaşmaya vardı.
17:30
27 Ağustos 2021

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), DeFi piyasasını düzenlemeye yönelik önemli bir adım attı. SEC, merkezsiz finans alanının incelenmesi adına Blockchain analitik firması AnChain.AI ile anlaşmaya vardı.

SEC, Analitik Firmasıyla Anlaştı

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, Gary Gensler’in DeFi piyasasına yönelik açıklamalarının ardından konunun derinine inmeye karar verdi. AnChain.AI ile yapılan sözleşmede DeFi alanının etraflıca incelenmesi hedefleniyor. AnChain.AI ve SEC arasındaki anlaşmaya göre 125.000 dolarlık 5 yıllık bir sözleşme imzalandı.

Medyaya yansıyan son demecinde Gary Gensler şunları kaydetmişti:

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Açık kaynaklı yazılım gibi yalnızca işlemleri yapmakla kalmayan aynı zamanda yönetim ve ücretleri opere eden bir grup insan var. Bunun arkasında ise destekleyiciler ve sponsorlar için bir teşvik yapısı bulunuyor.

Bunun yanı sıra AnChain CEO’su ve kurucu ortağı Victor Fang, anlaşma hakkında görüşlerini belirtti:

SEC, akıllı sözleşmelere dayalı dijital varlıklar dünyasında neler olup bittiğini anlamaya çok istekli. Bu yüzden onlaara akıllı sözleşmeleri analiz etme ve izlemelerinde rehberlik görevini üstleneceğiz.

AnChain, borsalar ve DeFi protokolleri arasında yasa dışı kripto işlemlerini izleyen popüler bir blok zinciri analitik firmasıdır.

SEC DeFi Protokollerine Gözünü Dikti

SEC Başkanı’nın DeFi hakkında son açıklamalarına göre Proof-of-stake token sahipleri hakkında ayrıntılı bilgi talep ediliyor.SEC, DeFi piyasası çevresinde önlemler almak adına hazırlıklarını sürdürüyor. DeFi, son birkaç yılda popülerlik kazandı ve milyarlarca dolarlık bir endüstriye dönüştü.

DeFi projeleri, günlük işlemlerde bir milyar doların üzerinde işlem yapan lider merkezsiz borsa Uniswap ile birlikte 82 milyar dolarlık varlığı oluşturuyor. Piyasaya ilişkin yasaları tanımlamak oldukça zor bir görev olsa da yüksek düzenleyici inceleme kısıtlamalara yol açabilir. SEC’in zorlu düzenleyici önemleri, kripto para piyasası katılımcılarının merakla beklendiği en önemli gelişmelerden biridir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar