reklamı kapat

4 Haftada Yüzde 18.000 Artan Altcoin’e Yeni Rakip Geldi

Yield Farming'in yeni rakibi piyasaya sürüldü.
17:51
12 Ağustos 2020

DeFi çılgınlığı tüm hızıyla sürüyor ve bundan en büyük kazancı elde edenler Yearn Finance yatırımcıları olmuş olabilir. Kurucusu tarafından tam olarak 0 dolarlık değere sahip olması için piyasaya sürülen YFI, inanılmaz bir talep gördü ve borsalarda listelenir listelenmez rekor bir yükseliş yakaladı.

YFI piyasaya ilk sürüldüğünde bunu Uniswap üzerinden satın alan yatırımcılar yaklaşık 4 dolar ile 30 dolar arasında bir birim fiyat ile karşılaştı. Bu azının kaleme alındığı an itibariyle 5.724 dolardan işlem gören YFI, rekor olarak ise 6.400 dolar seviyesine kadar çıktı. Bu da 4 dolarlık fiyat üzerinden yaklaşık olarak %18.000 gibi rekor bir yükseliş elde edildiğini gösteriyor.

Yield Farming 6.000 Doları Geçti

Söz konusu yükselişin bundan sadece 1 ay önce piyasaya sürülmesi ise durumun ne kadar çılgınca olduğunu gözler önüne seriyor. YFI ilk olarak havuzlara fon sağlamak ve yield farming yaparak başka kripto paralar kazanmak için kullanılıyordu. Şimdi ise başlı başına ayrı bir protokol haline geldi.

Geçtiğimiz günlerde Binance kripto para borsası tarafından da listelenen YFI, kesinlikle DeFi sektörünün nasıl hızlı bir şekilde büyüdüğünün en somut kanıtı. Buna rağmen DeFi sektöründe fırsatlar hiç bitmiyor ve kısa süre önce piyasaya sürülen YAM, bir anda değerini ikiye hatta üçe katladı. YAM da aynı YFI gibi yield farming modeline sahip ve ilerleyen günlerde ciddi bir rekabet görülebilir.

Altcoin piyasası şu an için tamamen DeFi sektörünün egemenliği altına girmiş gibi gözüküyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.