reklamı kapat

346 Milyar Dolarlık Dev Firma, Bitcoin Piyasasına Mı Giriyor?

E*Trade, Bitcoin reklamları vermeye başladı!
12:00
11 Haziran 2019

Bitcoin‘in (BTC) fiyatı 2018 yılında yaşanan düşüşler sonrasında bir kere daha yükselişe geçti ve bu durum çekimser kalan birçok firmayı sektöre girmeye veya sektörde olan firmaları da ek girişimler yapmaya itti.

Coinbase veya Binance gibi önde gelen borsalar talebi karşılamakta sıkıntılar çekerken, Fidelity gibi geleneksel devler de sektöre resmen giriş yaptı ve hala yapmaya devam ediyor. Elde edilen son bilgilere göre geleneksel Wall Street yatırım devlerinden birisi olan E*Trade de yakın zamanda kripto para odaklı bir platform kurabilir.

İnternet üzerinde gezinen birkaç reklama göre, firma çoktan kripto para yatırımcılarını arama motorları aracılığıyla hedef haline getirmeye ve reklamlarını bu kitleye pazarlamaya başladı. E*Trade’nin kripto paralarla ilgili reklamları piyasaya sürmeye başlaması, beklenen Bitcoin ticari masasının çok daha yakın bir sürede kullanıma sunulabileceğini gözler önüne seriyor.

E*Trade, Bitcoin Piyasasını ‘Yokluyor’

Aslında E*Trade geçtiğimiz Nisan ayında Bloomberg tarafından yayınlanan bir haberde hem Bitcoin hem de Ethereum (ETH) ticareti sunacak olan bir kripto para ticaret masası kuracağı söylentileri ile anılmıştı. İlgili habere buradan ulaşabilirsiniz.

E*Trade sözcüsü konu hakkında yorum yapmayı reddetse ve henüz resmi bir açıklama gelmese de, Twitter üzerinden atılan birkaç gönderi New York tabanlı  yatırım firmasının gerçekten de kripto para reklamı verdiğini gösteriyor.

E*Trade’nin Bitcoin veya Ethereum ticaretine girmesi, sektörü Bakkt kadar etkileyebilir ve ciddi bir yükseliş görülebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun