X


2021’in En Önemli Bitcoin Etkinliklerinden Olan Miami’nin İlk Gününde Neler Yaşandı?

2021 yılının en önemli Bitcoin etkinliklerinden olan Miami Bitcoin 2021 Konferansı’nın ilk gününden önemli açıklamalar ve gelişmeler.
15:22
5 Haziran 2021

Miami’deki Bitcoin 2021 konferansı devam ediyor ve dün ilk gündü. Peki, 2021 yılının en büyük kripto para etkinliklerinden olan Miami Bitcoin 2021 konferansının ilk gününde neler yaşandı?

“Parasal Özgürlüğe İhtiyacımız Var”

Konferansın açılışını Miami Belediye Başkanı Francis Suarez yaptı ve konuşmasında “Bir para biriminin merkez bankasına bağlı olduğu günler sona eriyor” sözlerini kullandı. Eski Konferans’ta konuşan bir diğer isim ise Ron Paul’du. Eski Amerika Birleşik Devletleri Temsilciler Meclisi Üyesi Ron Paul’un açıklamalarına göre eğer insanlar dolardan memnun değillerse istedikleri varlığı kullanma hakları olmalı.

Paul konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, “Federal Rezerv’in felsefi buharı tükeniyor. Ne yaptıkları hakkında hiçbir fikirleri yok ve bu da bu kaosa yol açıyor.” sözlerini kullandı. Paul, politikacıların ve Fed’in para basmaya devam edeceğini ve borç konusunda endişelenmediğini düşünüyor ve eksiklikler onlar için önemli değil.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Daha fazla para basmanın zenginlik yaratmakla yanı anlama gelmediğini belirten Paul, paranın önemli olduğunu ama bunun yanında özgürlüğün de önemli olduğu dile getirdi. Bitcoin yatırımcıları ile konuşan Paul, konferansta yer alan kişilerin Washington’daki kişilerden çok daha bilgili olduğunu da sözlerine ekledi.

Nick Szabo ve Paranın Tarihi

Yapılan açıklamalara göre Szabo’nun açıklamaları çok önemli yeni bir fikri gündeme getirdi. Szabo’ya göre parasal metallerin en büyük eksikliği doğrulama maliyetleri. Szabo konuyla ilgili açıklamalarında, “Altını doğrulamanın maliyeti ve riskleri, insanların para ve kağıt banknotlar gibi formlarda doğrulamda dış kaynak kullanmalarına neden oldu. Güven temelli doğrulama, Bitcoin’in getirdiği en önemli gelişmedir.” sözlerini kullandı.

Öte yandan konferansta Max Keiser ve Michael Saylor da yer aldı. Saylor’un ana tezi, geleneksel yatırımların tüm çekiciliğini yitirdiği oldu. Ancak Saylor, Bitcoin’in bu durumu değiştirdiğini düşünüyor. Tarihte ilk kez 7 milyar insana mülkiyet hakkı verilebileceğini belirten Saylor, “Bitcoin’i tüm ekonomik evrendeki en güvenli, en güvenilir ve en kesin şey olarak görüyorum. Bitcoin’in kazanmasının nedeni, topluluğunun değerleridir.” sözlerini kullandı.

“Banka Kullanmayanlara Finansal Özgürlük”

Square ve Twitter’ın arkasındaki isim Jack Dorsey, Bitcoin dışındaki diğer tüm para birimlerinin kendisi için önemli olmadığını ima etti ve Square’in bir tür donanım cüzdanı üzerinde çalıştığını doğruladı.

Dorsey, Bitcoin enerji endişelerine değindi ve “Madenciler kar etmek zorunda ve ucuz yenilenebilir enerji elde etmek karlarını maksimize ediyor.” sözlerini kullandı.

Eski profesyonel bir boksör olan Floyd Mayweather da konferansta yer alan isimler arasındaydı ve ilginç bir açıklamada bulundu: “Bence başka bir kripto Bitcoin kadar büyük olacak.”

Öte yandan Senatör Cynthia Lummis ve Temsilci Warren Davidson ise yaptıkları açıklamada Bitcoin’in Amerika’ya özgürlük getirdiğini dile getirdiler.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar