X


Dogecoin, Son 1 Haftada Bitcoin ve Ethereum’dan Daha İyi Performans Gösterdi

Oluşan grafiklere göre son bir haftada Dogeceoin, Bitcoin ve Ethereum’dan çok daha iyi performans göstermiş gibi görünüyor. 
17:30
5 Haziran 2021

Mayıs ayında yaşanan büyük düzeltmenin ardından kripto para birimleri volatil bir Haziran ayına başlamış gibi görünüyor. Bitcoin ve kripto para birimlerinde yükseliş grafikleri başladığında Elon Musk’ın yaptığı Twitter paylaşımı ya da Weibo’nun kripto para hesaplarını engellemesi gibi durumlar fiyatların geri çekilmesine sebep oluyor. Ancak son 1 haftada bazı kripto para birimlerinin Bitcoin ve Ethereum’dan daha iyi performans sergiledikleri görülüyor.

Dogecoin, BTC ve ETH’u Geride Bıraktı

Grafiklere göre son yedi gün içinde bir şaka coin’i olarak piyasaya çıkan ama Elon Musk’ın etkisi ile son aylarda benimsenmesi büyük ölçüde artan Dogecoin (DOGE), lider kripto para birimi Bitcoin’den ve piyasa hacmi bakımından en büyük ikinci kripto para olan Ethereum’dan daha iyi performans sergiledi.

Dogecoin geçtiğimiz hafta Coinbase Pro’da listelendi ve Tesla CEO’su hala Dogecoin’i desteklemeye devam ediyor. Bu sebeple geçtiğimi yedi gün içinde Ethereum yaklaşık olarak %14 ve Bitcoin yaklaşık olarak %6 artış yaşarken Dogecoin son yedi gün içinde yüzde 24’lük artış kaydetti.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Dogecoin’in %14.000’lik Performansı

Dogecoin son 1 yıl içinde %14.000 gibi devasa bir artış yaşadı. Kripto para biriminin fiyatı 8 Mayıs 2021’de 0,7376 dolar ile rekor kırdı ve bu durum DOGE’nin piyasa değerinin de artmasını sağladı. Şu anda Dogecoin piyasa hacmi bakımından en büyük altıncı kripto para birimi konumunda yer alıyor.

Bunun yanında Elon Musk Cuma günü Twitter üzerinden yaptığı bir açıklamada, sonsuz Dogecoin arzının sonsuz dolar arzından bir farkının olmadığını ima etti. Ayrıca son günlerde Musk, Bitcoin ile ilgili yaptığı çelişkili paylaşımları sebebiyle de kripto para ekosisteminin tepkisini çekiyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar