X

2021 Fiyat Beklentileri: Ethereum (ETH) ve Bitcoin (BTC) Nasıl Hareket Edecek?

Ethereum’un Bitcoin’den daha iyi performans sergileyeceği düşünülüyor.
17:12
19 Aralık 2020

Piyasa hacmi bakımından en büyük ikinci kripto para birimi olan ethereum (ETH), 2020 yılının ilk yarısında lider kripto para birimi Bitcoin’den (BTC) daha iyi performans göstermişti. Görünüşe göre bazı analsitler 2021 yılında da ETH’un BTC’den daha iyi performans göstereceğini düşünüyor.

Bitcoin ve Ethereum

Popüler kripto para yatırımcısı SalsaTekila Twitter üzerinden yaptığı açıklamalar ile Ethereum’un önümüzdeki yıl Bitcoin’den daha iyi performans göstereceğini tahmin ettiğini dile getirdi. SalsaTekila birkaç bin dolarlık yatırımı kripto para birimleri sayesinde 100.000 dolara yükselttikten sonra ün kazanmıştı.

SalsaTekila Twitter üzerinden yaptığı yakın tarihli bir paylaşımında Ethereum’un performansını vurgulayan bir açıklama yaptı. Yatırımcı yaptığı açıklamada “rahatsız edici miktarda ETH’a sahip olduğunu” ve kripto para biriminin önümüzdeki yıl Bitcoin’den daha iyi performans göstereceğine inandığını dile getirdi.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Diğer Tahminler

Ortaya çıkan bilgilere göre SalsaTekila daha önce, yakın vadede Bitcoin‘in 20.000 doların üzerine çıkma ihtimalinin düşük olduğunu tweetlemişti ve yatırımcıların geleneksel para birimlerine dönüş yapabileceğini ifade etmişti. Ancak SalsaTekila her düşüşü bir satın alma fırsatı olarak değerlendirdiğini de dile getirmişti.

Yine de Bitcoin 16 Aralık’ta 20.000 dolarlık tüm zamanlar rekorunu geride bıraktı ve 20.800 dolar ile yeni tüm zamanlar rekor seviyesine imza attı.

Gerçekten ETH, BTC’den İyi Olabilir Mi?

Ethereum her ne kadar zaman zaman Bitcoin’den daha iyi performans gösterse ve zaman zaman yüzde bazında da daha yüksek rakamlar elde etse de aslında Ethereum’un fiyatı lider kripto para birimi ile birlikte hareket ediyor.

Özellikle bu sene ETH 2.0 güncellemesi fiyatı destekleyen bir etken oldu ve bu sayede yılın ilk yarısında Ethereum Bitcoin’den daha iyi performans gösterdi. Ama hem düşüş hem yükseliş dönemlerinin hemen hemen aynı olduğu ve grafiklerin paralel ilerlediği görülüyor.

Bu sebeple Bitcoin’in düşüşe geçtiği ya da ayı piyasasına girdiği bir dönemde nasıl ki Ethereum ralli yapmıyorsa, aynı şekilde Bitcoin bir boğa piyasasındayken de Ethereum’un düşüş grafiği çizmediği görülüyor.

Dolayısıyla her ne kadar zaman zaman yüzdelik farklar olsa da Ethereum’un fiyatı BTC ile birlikte hareket ediyor. Bu sebeple eğer 2021 yılında ETH BTC’den daha iyi performans sergilese bile Bitcoin’in de yine bir boğa piyasasında olacağı düşünülüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar