X


WazirX Coin Nedir?

WazirX Coin, WazirX'in yardımcı program token’ıdır.
11:22
19 Aralık 2020

WazirX Coin, WazirX’in yardımcı program token’ıdır ve Binance Blockchain’i temelli çalışır. Token sahipleri, işlem borsasında işlem ücreti indirimleri, WRX işlem madenciliği, token airdrop, marj ücreti ve çeşitli avantajlarla ödüllendiriliyor.

WazirX platformu ise kendisini, “Hindistan’ın en çok güvenilen kripto para borsası” olarak nitelendiriyor.

WazirX (WRX) Nedir?

WazirX (WRX), Bitcoin ve diğer kripto para birimleri gibi kripto para birimidi ve WazirX platformu tarafından oluşturulmuştur. WazirX kullanıcıların altı önemli avantaj sunduklarını ifade ediyor ve bu özellikler şu şekilde sıralanıyor:

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.
  • WazirX’i Hindistan’ın en güvenli borsası yapmak için büyük bir çaba harcanıyor. Yapılan açıklamalara göre, Hindistan için son derece güvenli bir işlem platformu sağlamak için düzenli güvenlik denetimleri yapılıyor.
  • Birinci sınıf kimlik doğrulama sistemleri kullanarak doğru KYC protokolünü sağladığını ifade eden WaxirX, doğrulama süreçlerini oldukça kısaltmayı hedefliyor.
  • WazirX yaptığı açıklamalara göre milyonlarca işlemi gerçekleştirebiliyor. Sistem altyapısı, artan talebi karşılamak için birkaç saniye içinde ölçeklenebiliyor.
  • WazirX, Web, Android ve iOS mobil, Windows ve Mac olmak üzere tüm platform uygulamalarında sorunsuz ve güçlü bir işlem deneyimi sunduğunu iddia ediyor.
  • WazirX platformunda işlem yapmanın hem çok hızlı hem de kolay olduğu ifade ediliyor. Dolayısıyla WazirX, kullanıcı deneyimine odaklanan bir platform olarak çalışıyor.
  • WazirX Blockchain tabanlı ve Blockchain teknolojisine inanan bir platform olduklarını dile getiriyor.

Bunlara ek olarak WazirX kullanıcılarına bir referans programı da sunuyor. Referans programı sayesinde kullanıcılar yüzde 50 indirim kazanabiliyor.

Öte yandan 2018’de piyasaya sürülen WazirX, ortalama uygulama puanı 4,6 olan ve 400.000’den fazla kullanıcıyla Hindistan’ın en hızlı büyüyen kripto para birimi borsası olduğunu iddia ediyor. WazirX, Binance ekosisteminin bir parçası olarak çalışıypr. WazirX ve Binance, 50 Milyon Dolarlık ‘Hindistan İçin Blok Zinciri’ fonu başlattı.

bunların yanı sıra WazirX sayesinde kullanıcılar; anında geeneksel para yatırma ve çekme seçeneklerini, kripto yatırımcılarının uzman yatırımcılar bulmasına yardımcı olan ve kripto para birimi portföylerini yönetmelerine izin veren Smart Token Fund özelliğini, P2P motoronu, 80’in üzerindeki kripto para birimini ve Binance ile giriş yapma özelliğini kullanabiliyor.

WRX Coin Yorum

WazirX özellikle Binance ile olan bağlantısı sayesinde büyük ilgi sürüyor. Ancak staking özelliğinin olmaması da eleştirilen bir özellik olarak nitelendiriliyor. Çoğu yatırımcı WRX coin’in değerinin çok altında işlem gördüğünü düşünürken bazı yatırımcılar WRX coin’in büyük bir yükseliş ivmesi yakalayamayacağını düşünüyor.

Bunların yanında grafiklere bakıldığında aslında WazirX coin’in aslında çok volatil bir tabloya sahip olmadığı dolayısıyla yatırımcıların şu an için temkinli oldukları anlaşılıyor. Yatırımcı yaklaşımları tarihsel verilerin gözden geçirilmesi ile daha net anlaşılabilir.

Yazının yayına hazırlandığı sırada 0,0781 dolardan işlem gören WazirX (WRX), WRX BTC işlem çiftinde de 0,00000342 BTC ile işlem görüyor. CoinMarketCap verilerine göre, 18.277.894 USD işlem hacmi ile 419. sırada yer alan WazirX Coin son 24 saat içindeki işlem hacminin de 913.729 USD olduğunu belirtmekte fayda var.

Bunlara ek olarak 7 Mart 2020 tarihinde 0,2291 dolar ile rekor kıran WazirX Coin, 13 Mart 2020 tarihinde 0,0552 dolar ile de dip seviyeyi gördü. Ayrıca şu anda dolaşımda 233.817.289 adet WRX Coin bulunuyor ve bu rakamın maksimum 1.000.000.000 WRX Coin’e ulaşması bekleniyor.

WazirX Coin Nasıl Alınır?

WazirX Coin, işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para işlem platformu olan Binance aracılığıyla güvenilir ve hızlı bir şekilde satın alınabilir.

WazirX Coin, 4 Ocak 2020 tarihinde Binance Launchpad’de satışa sunuldu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar