X


1000 Dolar Yatırım Yapanların Tam 120.000 Doları Oldu! Kripto Fırsatları Zengin Etti!

Çok kısa sürede yatırımcısını zengin etti!
20:39
12 Eylül 2021

Kripto para piyasaları orta ve uzun vadeli yatırımcılara birçok fırsat sundu. Kimini zengin ederken birçok yatırımcıyı da borç batağına sürükledi. Ancak doğru projelere uzun vadeli yatırım yapan kullanıcıların yatırımları binlerce kat değerlendi. Bunun en yakın örneğin Solana (SOL) oldu.

Solana (SOL) Yatırımcısını Zengin Etti

Kripto para piyasalarına 2021 yılında giren bir yatırımcı Ocak ayında 1,80 dolardan Solana (SOL) alabiliyordu. Bugünlerde yaptığı ATH noktasından hesaplarsak 1000 dolar değerinde Solana alan bir yatırımcı yaklaşık 118.770 dolar para kazandı.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Piyasa değerine göre altıncı sırada olan Solana (SOL) sadece 9 ayda yatırımcılarına ciddi kazanç getirdi. Elbette bu durum kripto para piyasalarının riskini de gözler önüne seriyor. Bu denli hızlı fiyatlanan kripto varlıklar aynı hızda düşüş de yaşayabiliyor. Ancak sadece şanslı olanlar 1000 dolar yatırımla TL bazında milyon olma fırsatını yakaladı. Yıl başında yapılan yatırımın bugün ki TL karşılığı tam 1 milyon TL oldu.

Kripto Para Piyasaları Büyüyor

Geçtiğimiz Eylül ayında 300 milyar dolar olan kripto para piyasaları bugünlerde yaşanan düşüşe rağmen 2 Trilyon doların üzerinde. Geçtiğimiz yılın piyasa değeri son Bitcoin düşüşünde buhar oldu. Piyasalar 7 Eylül geri çekilmesinde tam 300 milyar dolar kaybetti.

Solana (SOL), Fantom (FTM), Polygon (MATIC), Terra (Luna), Cardano (ADA) ve daha birçok kripto para yatırımcılarına kısa sürede ciddi para kazandırdı. Bitcoin’in yaşadığı yükselişin çok daha üzerinde fiyatlanan bu altcoinler potansiyel bir yatırımın nasıl paralar kazandırabileceğini gösteriyor. Belki de seneye bugünlerde farklı kripto varlıklarla alakalı bu değerlendirmeleri yapıyor olacak.

Elbette yatırımcısını üzenlerde oldu, örneğin hacimde sürekli olarak üst sıraları gören Cloak belki çoğunuz ismini bile duymamıştır. Ancak Binance borsasında vakti zamanında listeli olan bu proje gizlilik odaklı harika çözümler ürettiğini söylüyor günlük ciddi miktarda hacme ulaşıyordu. Bugün ise neredeyse hiçbir ciddi borsada bulunmuyor. Yatırımcılarının elinde kocaman bir sıfır var, ellerindeki Cloak’lar hiçbir işe yaramıyor.

Kripto para piyasaları ciddi kazançlar getirebilir. Ancak bir o kadar ciddi kayıplar da yaşatıyor.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar