x

Litvanyalı havayolu şirketi Bitcoin kabul ediyor


Bitkapital

Litvanya merkezli Air Lituanica havayolu şirketi, Bitcoin kabulüne başladığını resmi twitter hesabından duyurdu. Duyuruda şirketin web sitesi airlituanica.com üzerinden alınan tüm uçak biletleri için artık Bitcoin kullanılabileceği ifade ediliyor. Firma küçük bir havayolu şirketi olarak nitelendirilse de, Air Lituanica ile tüm Avrupa boyunca, Paris, Amsterdam, Vilnius ve Prague gibi büyük şehirleri de kapsayan uçuşlar yapılabiliyor. Şirket tarafından hangi Bitcoin ödeme servis sağlayıcısının kullanılacağıyla ilgili bir açıklama gelmese de, coin-turk olarak site üzerinden yaptığımız bir bilet alma denemesinde, şirketin bitmarket.lt exchange sitesinin kur oranlarını kullandığı görülüyor.

[Güncelleme] Bitcoin ile ilk alışverişin yapıldığını twitter hesaplarından saatler önce şu şekilde duyurdular: “1st customer used Bitcoin payment on http://www.airlituanica.com . Congrats for pax from Netherlands flying AMS-VNO-AMS.”

litt

 

 

 

 

 

 

 

bitmarket

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak: Newsbtc

loading...
Yayın hayatına 2014 yılı Mart ayında başlayan CoinTürk, Kripto Para ve Blockchain teknolojileri ve yeni nesil finansal teknolojiler (Fintech) hakkında güncel haberler yayınlamaktadır.

Bir Cevap Yazın

Litvanyalı havayolu şirketi Bitcoin kabul ediyor

Facebook yada Google+ ile Giriş Yap

Şifremi Unuttum!

Yazı Tipini Seç

Haber Görsel Liste Anket Test Video