ZCoin (XZC) Nedir? Nasıl Çalışır?

ZCoin, kripto para ekosistemine daha fazla anonimlik getirmeyi amaçlıyor...
18:00
20 Ocak 2020
Okuma Süresi: 2 Dakika

Sigma Protokolü tarafından sağlanan özel finansal işlemler sunan Zcoin platformu, Blockchain’in mevcut sorunlarını çözmeyi amaçlıyor.

ZCoin (XZC) Nedir?

Zcoin, bireysel özgürlüğü arttırmayı hedefliyor. Finansal gizliliği garanti altına alan Zcoin, yatırım özgürlüğünü de güvence altına almak için çalışıyor. Ayrıca ZCoin, işlem yapma özgürlüğünün ülkeler ve kültürler arasında barış ve refahı sağladığına inanıyor. Finansal gizliliği garanti altına alan Zcoin, serbest yatırım için önemli bir özellik olan doğrudan işlemleri kullanıcısına sunuyor.

Bunun yanında her ne kadar kripto para birimleri için birçok anonimlik çözümü olsa da, kullanılabilirlikten,kripto para kaynağının kontrolünden ödün vermeden mümkün olan en yüksek düzeyde anonimlik sağlamak ve iyi tanımlanmış kripto protokollerine güvenmek ZCoin’in en büyük hedefleri arasında yer alıyor.

ZCoin (XZC) Nasıl Çalışır?

ZCoin websitesinde yapılan açıklamalara göre, “çift harcama problemini” çözmek için tüm işlemlerin Blockchain adı verilen bir defterde depolanması gerektiği belirtiliyor. ZCoin’in ortaya koyduğu kayda değer çalışmalar, sosyal ağ topolojisini analiz etmek için kullanılan tekniklerin Blockchain’i analiz etmek için de kullanılabileceğini gösteriyor.

Bunların yanında Zcoin Sigma Teknolojisi ile kullanıcılarına halka açık defterde bulunan bir kripto parayı özel bir kripto paraya “dönüştürme, işlem bağlantılarını kırabilme ve tam bir gizlilik sağlama imkanı veriyor. Zcoin, kullanıcılarının IP adreslerini gizlemek için platforma entegre edilmiş Tor’u kullanıyor.

Merkle Tree Proof‘un kısaltması olan MTP ise tüm katılımcılar için ASIC direncine ve eşitlikçi madenciliğe odaklanan Zcoin’in benzersiz proof-of-work algoritmasını kullanıyor.

Öte yandan ZCoin’de anonimlik en önemli hedefler arasında yer alıyor. Zcoin, sınırlı bir anonimlik düzeyine sahip olmak yerine, binlerce kişiye ölçeklenebilen ve diğer çözümlerin aksine işlem grafiği analizine tabi olmayan, belirli bir RSA akümülatöründeki tüm kripto paraları kapsayan bir anonimlik sistemine sahip…

XZC Nereden Alınır?

Zcoin, tamamen şeffaf bir hesap defteri ile kripto para birimi kullanma riskini ve tüm mali detaylarını Bitcoin ile halka açık olma tehlikesinin önüne geçmeyi hedefliyor ve bu amaçla da kendi kripto token’ı XZC’yi kullanıcılarına sunuyor.

XZC’yi Binance ve CoinEx gibi tanınmış birçok kripto para borsasından temin edebilirsiniz…

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar