Zam.io Finansal Kriz Sırasındaki Yatırım Sorununu Nasıl Çözüyor?

10:29
27 Aralık 2021
Okuma Süresi: 4 Dakika

Zam.io  yalnızca tasarruf etmenizi değil, aynı zamanda birikim yapmanızı sağlayan etkili bir araç olarak piyasaya sürüldü.

Tecrübesi Olmayanlar ve Profesyoneller İçin Çözümler

Yatırım, kişilerin mali durumunu düzeltmesinin en güvenilir ve etkili yolu olmaya devam ediyor. Daha önce Türk nüfusunun çoğu gayrimenkul ve altına yatırım yapıyor olsa da bugün bunu yapmak giderek daha zor hale gelmiş durumda. Nispeten düşük maaşlarla ticari ve konut amaçlı gayrimenkul fiyatlarının artması, yatırımı neredeyse imkansız hale getiriyor. Bu nedenle günümüzde birçok insan para kazanmanın alternatif yollarını arıyor. Zam.io’ya göre bu yollardan biri de kripto para birimi yatırımı olabilir.

Platformun COO’su George Gus yaptığı açıklamalarda, “Kripto para birimleri birkaç yıldır yüksek getiri gösterdi. İstatistiklere bakarsak, son 5 yılda ETH’nin getirisi %10920 ve Polygon’un getirisi %87474 idi. Bu da kripto para birimlerine yapılan yatırımlar ile çok fazla kazanç sağlanabileceği anlamına geliyor. Tabii ki, kripto para piyasasının nasıl çalıştığını anlamanız şartıyla.” ifadelerini kullanıyor.

Ayrıca deneyimli yatırımcılar uzun süredir portföylerinde spekülatif ve istikrarlı paralar bulundursa da yeni başlayanlar için CoinMarketCap’te sunulan 15 bin kripto paradan hangisinin yatırım potansiyeline sahip olduğunu ve gelir getirebileceğini anlaması oldukça zor olabilir.

Bu noktada Gus yaptığı açıklamada, “Analistlerden oluşan ekibimiz anahtar teslim bir kripto yatırım çözümü geliştirdi: Akıllı Yatırım Portföyleri. Aslında bu, kâr-risk oranında eşleşen 10’dan fazla kripto varlığı içeren hazır bir sepet.” sözlerini kullanıyor.

Yapılan açıklamalara göre yatırım portföyü üç tür kripto para birimini içeriyor: Hızlı bir şekilde kar elde edebilen yüksek riskli spekülatif kripto paralar, düşük riskli kripto paralar ve kâr elde etmeye değer olan stablecoin’ler. Kullanıcılar kendi isteklerine bağlı olarak yatırım sepetlerinin içeriğini çeşitlendirebilir ve bir varlığı diğeriyle değiştirebilir.

Buna ek olarak George Gus, “Hâlâ tecrübeli değilseniz ve şu anda hangi varlıkların en üstte olduğunu anlamıyorsanız, uzmanlarımız portföy içeriğini bağımsız olarak ayarlayacak, böylece her kullanıcı maksimum kâr elde edecek” açıklamasını yaptı.

Platform Nasıl Çalışıyor?

Yapılan açıklamalara göre ZamWallet uygulamasında bulunan akıllı yatırım portföyleri, son teknoloji algoritmalarla destekleniyor ve profesyonel yatırımcılar tarafından izleniyor. Kullanıcı başlangıçta itibari para veya diğer kripto varlıkları için önceden hazırlanmış bir portföyden hisse satın alabilir. Portföy yönetimi işlevi, yeniden yatırıma, yeniden dengelemeye ve satışa izin verir. Bir kullanıcı bir portföyde hisse satın aldığında, hesabına yeni bir kripto cüzdanı kaydedilir. Cüzdandaki kripto para miktarı, portföydeki ilk pay ve yatırım tutarı ile belirlenir.

Öte yandan Zam.io tüm portföylerin bir yaratıcı (cryptonian) tarafından yönetildiğini ifade ediyor. Her cryptonian, mevcut ve önceden yönetilen portföylerin sayısını, toplam yatırım tutarı, APY, ROI ve risk seviyesi dahil olmak üzere her aktif portföydeki yatırımcı sayısını içeren bir profile sahiptir.

Buna ek olarak akıllı yatırım portföyleri şeffaflık ister ve bu nedenle portföy sayfası yatırımcıların bilmesi gereken tüm gerekli bilgileri içeriyor. Bu bilgiler arasında; minimum yatırım tutarı, son 12 aylık getiri, gelecek yıl için beklenen getiri, portföy fiyat dinamikleri grafiği, portföyde yer alan varlıklar ve bunların dağılımı, kripto para sektörleri, portföye yatırım yapılan kişi sayısı ve tarihsel fiyat grafiği bulunuyor.

Ücret Yapısı

Yapılan açıklamalara göre portföy yaratıcısı, portföyü bağımsız olarak yeniden dengeleyecek, pozisyonları kapatacak ve doğru zamanda yeni varlıklar satın alacak. Kullanıcılar yalnızca portföyleri kârda olduğunda ücret ödeyecek Zam.io, ZAM tokenlerindeki toplam kazançtan %5 alıyor ve trader’lar %15 kazanırken, yatırımcılar kalan %80’i alıyor.

Sonuç

Platformun açıklamalarına göre bugün, heyecan verici fırsatlara yatırım yapmak için çok fazla kaynağa ve bilgiye ihtiyacınız yok çünkü piyasa, düşük giriş seviyeleri ve düşük ücretlerle uygun hazır yatırım çözümleri sunuyor. Zam.io, kripto piyasasına yatırım yapma konusunda kendine güvenmeyen veya yatırımlarını izleyemeyecek kadar meşgul olanlar için bir çözüm vaat ediyor. 2022 yılının ilk çeyreğinde piyasaya sürülecek olan akıllı yatırım portföylerine websitesinden göz atabilirsiniz.

Sorumluluk Reddi: Bu makale sponsorlu bir yazıdır. CoinTürk, bu makale içeriğinde geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir ve sorumlu tutulamaz. CoinTürk, bu sponsorlu yazıda adı geçen şirket ve şirketin sunduğu ürün veya hizmetlerle ilgili olarak okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını şiddetle önermektedir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar