X

Yükseliş Eğilimi Yakalayan BitTorrent (BTT), Trendi Koruyacak Mı? Analiz ve Yorum

Popüler kripto para birimi BitTorrent, geçtiğimiz haftadan bu yana %20'lik bir artış kaydetti.
18:56
5 Ocak 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto pazarındaki düşüş baskısı, bazı altcoin’lerin fiyat kurtarma girişiminde bulunmasını engelleyemedi. Piyasada ön plana çıkan kripto paralar arasında son 24 saat içerisinde önemli derecede değer kazanan BitTorrent (BTT) yer aldı. Bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla BTT, 0.00305 dolardan işlem görüyordu.

BTT Yükseliş Girişiminde

Popüler kripto para birimi BitTorrent, geçtiğimiz haftadan bu yana %20’lik bir artış kaydetti. BTT’nin son 24 saatte ulaştığı en yüksek seviye 0.003176 dolar oldu. BTT adına kritik direnç seviyesi 0.00310 dolarda bulunuyor ve buranın üzerinde kararlı bir kapanış, kırılımda yeni yükselişlerin önünü açabilir.

BitTorrent, 2021’de tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşamamış olsa da piyasadaki mevcut performansı, bunun tekrar olabileceğinin sinyallerini veriyor. Bununla birlikte bu durum yalnızca yükseliş kazanımları korunursa başarılabilir. Hem piyasa desteği hem de alıcı desteği ile rekor seviyelere süre gelen güçlü bir trendi yaratılabilir.

Öte yandan aşağı yönde ise BTT’de olası bir düzeltme hareketi haftalık kazançları silebilir. Bu durumda popüler token, 0.0029 dolarlık seviyeye yönelebilir. Aralık ayının başından bu yana BTT, piyasa desteğine güçlü bir momentum ekleyemedi ve kayda değer bir yükseliş performansı ortaya koyamadı. Bu bağlamda piyasa toparlanmazsa BTT düşüş trendine itilebilir.

BTTOLD Token Yakımı Sürüyor

Yeniden adlandırma planı tanıtıldığından bu yana BitTorrent ağı yükselişe geçti. Yeni adlandırma planı, bir ana ağ lansmanı yoluyla BitTorrent ağını büyütmeyi amaçlıyor. BitTorrent ana ağının piyasaya sürülmesi ile yeni BTT token’ları ile değiştirilecek olan BTTOLD, yakım mekanizmasına kavuşacak. BitTorrent ağı kısa süre önce tüm BTTOLD token arzının %28’inin yakıldığını duyurmuştu. Yeniden adlandırma planı büyük bir başarıyı yansıtıyor. Eski BTT token’lar ile değiştirme durumu hala devam ediyor.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolayısıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar