Yeni Doğan Memecoin Projesi Elon Musk’ın DOGE-1 Görevine Atıfta Bulundu!

Dogebonk, 15 Aralık'ta gerçekleştirdiği lansmandan sonra Elon Musk'ın beklenen DOGE-1 görevini alt üst ettiğini iddia ediyor.
17:42
20 Aralık 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Dogebonk, lanse edildiği üzere uzaya fırlatılan ilk meme coin oldu ve Elon Musk’ın 2022 için DOGE-1 roket görevini tahtından indirdi. Lansmandan sonra Dogebonk ekibi proje için DOBO ile ödeme yaptı. Dogebonk projesi Twitter’da “Üzgünüm Elon” hashtag’i ile trend oldu.

İşin Aslı Nedir?

Dogebonk, 15 Aralık’ta gerçekleştirdiği lansmandan sonra Elon Musk’ın beklenen DOGE-1 görevini alt üst ettiğini iddia ediyor. Proje topluluğundan gelen büyük adımlar Twitter’da trend olmaya devam ediyor. Geçtiğimiz gün Dogebonk geliştiricilerinden alaycı bir tweet geldi: “Üzgünüm Elon ama uzaydaki ilk memecoin olarak Dogecoin’i yendik. Bunu kanıtlamamızı yarın akşam izleyin.”

Dogebonk topluluk üyelerinden biri de Elon Musk’a yüklenirken BonkSquad’ın onları alt ettiğini tweet’ledi: “Dogebonk uzaydaki ilk kriptodur. Yine de bize katılmak için çok geç değil, ateşkes?”

Görünüşe göre topluluğun Musk’a yönelik tepkilerine ve yorumlarına bakıldığında yenilgi konusunda onunla alay etmekten mutlu olduğu görünüyor. Dogebonk afişi, Dogecoin semboloünü Elon Musk’ın ağlarken “bonking” filmini çeken yerleşik bir kamera eşliğinde sürdü. Projeye hazırlanan topluluk Dogebonk’un Shiba Inu (SHIB) ve Floki Inu (FLOKI) gibi memecoin’lere güçlü bir savaş açtığı görülüyor.

Yatırımcılar Dikkat

Dogebonk, henüz çok yeni bir proje olarak karşımıza çıkıyor. Meme coin furyasından yararlanmak isteyen bu kripto para, Elon Musk kartı ile ilgi çekmeye çalışıyor. Bu bağlamda yatırımcıların kapsamlı araştırmalarını yapıp bu gibi kripto paralara yatırım yapması tavsiye edilir.

Hype tabanlı bir ortamda DOGE-1 görevi ve Elon Musk etrafından coşkudan yararlanmayı hedefleyen bu kripto paranın yüksek riskli varlıklar arasında bulunduğu belirtmekte fayda var. Aksi halde yatırımcılar, büyük kayıplarla karşılaşabilir.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolayısıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar