reklamı kapat

Yearn Finance Nereden Alınır?

Rekor bir yükseliş elde ederek gündeme gelen Yearn Finance nedir?
16:51
28 Ağustos 2020

Yearn Finance (YFI), likidite havuzu sistemine sahip olan Yearn Finance protokolünün kripto para birimidir. Andre Cronje tarafından hiçbir değere sahip olmayan ve 0 dolar üzerinden piyasaya sürülen Yearn. finance coin, kesinlikle son günlerin en çok merak ve takip edilen kripto para birimleri arasında yer alıyor. Yfi Coin Binance listelemesi ile özellikle adından bir hayli söz ettirmeyi başardı.

Peki YFI Token nedir ve YFI Binance listelemesine nasıl bu kadar kısa sürede ulaştı?

Yearn Finance Coin Nedir?

“YFI Coin Nedir?” sorusuna verilecek en net cevap YFI Token’ın diğer DeFi projelerine yatırım yapmak için kullanılan bir kripto para birimi olması gibi gözüküyor. YFI Token sahibi olanlar bu protokolü kullanarak havuza likidite sağlıyor ve karşılığında ağın protokol yönetim token’ı olan Yearn.finance Coin’e sahip oluyorlar.

Yearn Finance, kullanıcılara tam olarak hangi projeye yatırım yaparak ne kadar faiz veya getiri elde edeceklerini söylüyor. Bu da işlem ücreti hesaplaması, faiz getirisi hesaplaması ve yıllık getiri oranı hesaplaması gibi unsurların otomatik olarak halledilmesini sağlıyor. Bu sadece hesaplama işlemleri için değil, diğer DeFi projelerine yatırım yapma işlemi için de kullanılan bir protokol konumunda.

Neredeyse önde gelen bütün DeFi projelerine bunun aracılığıyla yatırım yapılabiliyor olması tahmin edileceği gibi “Yearnfinance nedir?” sorularının da artmasına sebep oldu. Yearnfinance nedir sorusunun cevabı yukarıda yer alsa da bunun fiyat artışının devam edip etmeyeceği sorusunun cevabı hakkında ipuçlarını aşağıdan okumak mümkün.

YFI Coin Yorum

YFI Coin yorumlarına bakıldığında bunun 30 gün gibi kısa sürede %400 yükseliş elde ederek birçok analistin favori projelerinden birisi haline geldiği görülüyor. YFI Binance tarafından listelenerek bu yükselişin büyük bir kısmını tek bir gün içerisinde elde etse de bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 17.710 dolar olan birim fiyatına sadece bununla ulaşmadı.

YFI’nin DeFi tabanlı bir proje olması ve neredeyse bu sektörün belkemiği gibi görülmesi, YFI Token’ın yükselişine katkı sağladı. Bu da “YFI Coin Nedir?” sorusundan çok “Yearn Finance Nereden Alınır?” sorusunun gündeme yansımasına yol açıyor.

Yearn Finance Satın Al

YFI Coin Binance üzerinden kolaylıkla satın alınabilir.

  • YFI Coin satın almak için ilk olarak borsaya TL bakiyesi atmak veya bunun yerine kullanılabilecek bir kripto para almak gerekiyor. Bunun için ilk önce Binance ana sayfasına girip, sol üstte yer alan “Kripto Al” seçeneğinden “Kredi/Banka Kartı” sekmesine tıklayın.
  • Açılan sekmede ne kadar TRY ile işlem yapmak istediğiniz seçip, Coin kısmından Tether’i yani USDT’yi işaretleyin.
  • USDT aldıktan sonra yine sol üstteki “Al-Sat” seçeneğini önizleyin “Klasik” sekmesine tıklayın.
  • Açılan kısımda sağ üstten USDT sekmesini seçerek, arama butonuna YFI yazın ve altta açılan YFI /USDT çiftini seçin.
  • Daha sonra ortadaki “YFI AL” sekmesine gelip, almak istediğiniz miktarı girin.
  • İstediğiniz miktarı girin ve işleme onay vererek YFI alma işlemini tamamlayın.

Bitcoin’in birim fiyatını geçmeyi başaran YFI almak Binance ile hem kolay hem de hiç olmadığı kadar hızlı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.