reklamı kapat

Ünlü CEO Açıkladı: Bitcoin Böyle 500.000 Dolar Olabilir

Bitcoin gerçekten de yakın zamanda 500.000 doları görebilir mi?
15:11
28 Ağustos 2020

Lider kripto para birimi Bitcoin hala 12.000 dolar seviyesinin altında takılıp kalmış bir durum sergilese de Gemini kripto para borsasının kurucularından Tyler ve Cameron Winklevoss kardeşler BTC’nin 500.000 dolara ulaşma ihtimali olduğunu düşünüyor. Winklevoss kardeşlere göre Bitcoin’in 500.000 dolara ulaşma şansı oldukça yüksek ve bunu yakında görebiliriz.

27 Ağustos tarihinde yayınladıkları gönderide Bitcoin’in özellikle son aylarda itibari para birimlerinin maruz kaldığı enflasyondan olumlu etkileneceğini belirten Winklevoss kardeşler, Altın için ise oldukça ilginç bir teoriye sahip. Winklevoss ikizleri, Tesla gibi teknoloji şirketlerinin asteroitlerden Altın madenciliği yaparak faydalanacağını düşünüyor.

Altın Fiyatı Düşecek, Bitcoin Rekor Kıracak

İkizlere göre asteoritlere gönderilen astronotlar aracılığıyla Altın madenciliği yapılacak ve bu durum sınırlı arza sahip olan Altın’ın fiyatını bir anda rekor bir şekilde düşürecek. Bitcoin’in ise asla daha fazla arza sahip olamayacağını vurgulayan ünlü kurucular, Bitcoin’in kolaylıkla 500.000 dolara kadar çıkacağında iddialı.

Tyler Winklevoss da ayrı olarak paylaştığı gönderisinde ABD Dolarının artık güvenilir bir varlık saklama aracı olmadığını ifade etti.

Bitcoin‘in 20.000 dolar rekorunu bile tekrar görememiş olması, 500.000 dolar seviyesine tekrar ulaşmanın neredeyse imkansız olduğunu düşündürüyor. Tabii ki konu BTC olunca her türlü fiyat değişiminin mümkün olduğu da biliniyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.